1399/4/21 شنبه

سکه طلا
یکی از ابزارهایی که در سال‌های اخیر به‌منظور  افزایش امنیت و رفاه حال سرمایه‌گذاران و همچنین شفافیت و کشف قیمت رسمی سکه ایجاد شده، گواهی سپرده سکه طلا است.
مزایا
معاملات این گواهی‌ها با سرعت و سهولت خوبی انجام پذیرفته و از نقدشوندگی و شفافیت مناسبی برخوردار هستند،
خوب است بدانید
گواهی سپرده کالایی اوراق بهاداری است که نشان‌دهنده مالکیت دارنده اوراق بر مقدار مشخصی از یک کالای خاص است و پشتوانه آن نیز قبض انباری است که توسط انبارهای مورد تأیید شرکت بورس کالای ایران صادر می‌گردد.

ارزش هر برگه گواهی سپرده طلا معادل ۰.۰۱ قیمت یک سکه طلا است. به‌عنوان‌مثال برای خرید یک سکه کامل تمام بهارآزادی باید ۱۰۰ گواهی سپرده و به‌منظور خرید 3 سکه تمام بهارآزادی، باید 300 گواهی سپرده خریداری گردد؛ لذا همان‌طور که در سفارش‌های خریدوفروش این گواهی‌ها مشاهده می‌گردد حجم سفارش‌ها کمتر از 100 واحد نبوده و کلیه سفارش‌ها مضربی از 100 هستند.
درگاه دریافت محصول
نماد معاملاتی گواهي سپرده کالايی تمام سكه طرح جديد خزانه بانک سامان با نماد (سكه0412پ03) از طریق سایت مدیریت فناوری بورس تهران به آدرس (tsetmc.com) و همچنین بخش گواهی سپرده کالایی شرکت بورس کالای ایران به آدرس cdn.ime.co.ir قابل‌دسترسی است.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ضوابط ارائه این خدمت از سوی خزانه بانک سامان، می‌توانید به بخش خدمات نگهداری سکه بانک به آدرس زیر مراجعه کنید:
لینک خدمات نگه‌داری سکه

 
محصولاتی که ممکن است برای شما مفید باشد