1399/4/21 شنبه

دسته فلزات اساسی

فلزات اساسی
بانک سامان در سال‌های گذشته، همواره همراه فعالان حوزه فلزات اساسی بوده است و این همکاری باعث شده تا بانک سامان با شناخت بهتر از نیازهای بانکی و مالی این حوزه، محصولات مناسبی را برای مشتریان خود فراهم کند. نگاه ویژه بانک سامان به صنایع فلزی به‌ویژه صنعت فولاد، با درک اهمیت استراتژیک این بخش در توسعه اقتصادی بوده است. بانک سامان با درک نیازهای ویژه و چالش‌های این صنعت از جمله نیاز به نقدینگی و تأمین مالی، صادرات و بازگشت ارز حاصل از صادرات، اعتبار اسنادی داخلی و وارداتی، واردات ماشین‌آلات، تکنولوژی و دانش مورد نیاز در مسیر حمایت از این صنعت قدم برداشته است. از نگاه فعالان این حوزه، تأمین مالی، نرخ ارز و سرعت در انجام امور بانکی، مهم‌ترین دغدغه‌های فعالیت در بخش فلزات اساسی را شکل می‌دهد. در همین راستا، بانک سامان به‌عنوان یکی از بانک‌های پیشرو در ارائه خدمات بانکی تلاش کرده تا از طریق رفع این دغدغه‌ها، گام مؤثری در رشد و توسعه بخش فلزات اساسی بردارد. 
خدمات قابل‌ارائه در این حوزه
تأمین مالی
بانک سامان با شناخت نیازهای شرکت‌های فعال در حوزه فلزات اساسی، آمادگی تأمین مالی طرح‌های ایجادی و توسعه‌ای شرکت‌های فعال در این صنعت را دارد و در خصوص تأمین مالی طرح‌های یادشده، اقدام به تأسیس «اداره تأمین مالی و مدیریت طرح‌ها» کرده تا به‌طور تخصصی، خدمات مشاوره‌ای خود را به فعالان صنعت ارائه کند.
  • پرداخت تسهیلات ریالی در قالب عقود مختلف به‌منظور تأمین سرمایه‌ برای خریدهای داخلی و خارجی؛
  • تأمین مالی پروژه‌های واحدهای تولیدی در قالب تسهیلات بلندمدت.

ارز
بانک سامان تلاش کرده است تا با ارائه خدمات پرداخت‌های بین‌المللی با بهره‌گیری از روابط کارگزاری بانکی گسترده در اروپا و سایر کشورها با حداقل هزینه و در سریع‌ترین زمان ممکن از طریق منشأهای مختلف بانکی، در جهت تهیه و ارسال به‌موقع ارز  در صرافی سامان اقدام کند تا این دغدغه فعالان صنایع فلزات اساسی برطرف شود.
چابک‌سازی عملیات بانکی
بانک سامان با تأسیس و راه‌اندازی مدیریت بانکداری شرکتی، در راستای چابک‌سازی هرچه بیشتر عملیات بانکی قدم برداشته است؛ ارائه خدمات از طریق اختصاص بانکدار به شرکت به‌نحوی‌که بانکدار تمامی امور شرکت را در حوزه‌های مختلف هماهنگ و پیگیری خواهد کرد. این مدیریت با درنظرگرفتن شرایط اقتصادی و سیاسی کشور، ارائه راهکارهای سریع و مناسب در کلیه حوزه‌های بانکی به فعالان این حوزه را در زمره وظایف اصلی خود قرار داده است.
تنخواه‌کارت
شما میتوانید با دریافت محصول تنخواهکارت به تعداد موردنیاز، کارت تنخواهداری روی سپرده شرکت (سپرده حقوقی) یا سپرده خودتان (سپرده حقیقی) دریافت کرده و برای انجام عملیات روزانه این کارتها را به تنخواهداران خود بسپارید. برای مدیریت کارتها و انجام عملیات شارژ و دشارژ کارتها و همچنین آگاهی از مانده و صورتحساب کارتها پنلی اینترنتی (منوی سیگما در نت بانک سامان) در اختیار شما قرار میگیرد. برخی از مزایای تنخواه‌کارت عبارت‌اند از: شفافیت در عملیات تنخواهداری، شارژ آسان تنخواهکارتها، عدم نیاز به استفاده از حسابهای شخصی تنخواهداران و دریافت صورت‌حساب.
اعتبار اسنادی داخلی
اعتبار اسنادی یکی از متداول‌ترین ابزارهای پرداخت در مبادلات بازرگانی است و در دو نوع دیداری و مدت‌دار گشایش می‌شود. از مزایای استفاده از این ابزار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • تضمین پرداخت یک بانک به ذی‌نفع در مقابل ارائه اسناد طبق شرایط اعتبار؛
  • بالا بردن سطح امنیت معامله بین خریدار و فروشنده؛
  • وجود قوانین و مقررات استاندارد بین‌المللی.