1399/4/21 شنبه

صندوق تجارت شاخصی کاردان
صندوق تجارت شاخصی کاردان که از سال 94 تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار و با نماد «کاردان» شروع به فعالیت کرده است. هدف صندوق‌ سرمایه‌گذاری تجارت شاخصی کاردان پیروی از شاخص کل است و پرتفوی آن‌ به‌گونه‌ای انتخاب می‌شود که تغییرات و نوسانات روند قیمتی آن شبیه به شاخص کل باشد. مدیران صندوق در تلاش هستند تا سبدی از سهام، اوراق بهادار با ترکیب متناسب با شاخص کل را تشکیل دهند.
صندوق کیمیا زرین کاردان
صندوق کیمیا زرین کاردان، صندوق طلای قابل معامله مبتنی بر سپرده کالایی (طلا) است، این صندوق با نماد معاملاتی «گنج» در کارگزاری‌های سراسر کشور قابل معامله است. عمده دارایی‌های این صندوق در گواهی سکه طلا و شمش طلا سرمایه‌گذاری می‌شود که موجب کسب بازدهی همسو با بازدهی دلار و انس جهانی طلا می‌شود.
سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت کاردان
صندوق با درآمد ثابت کاردان، صندوق از نوع با درآمد ثابت و صدور-ابطالی با پرداخت سود ماهیانه به نرخ مشخص است که از سال 94 تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار شروع به فعالیت کرد. بیشتر منابع این صندوق در سپرده‌های بانکی، اوراق بهادار با درآمد ثابت، اسناد خزانه و... سرمایه‌گذاری می‌شود و همین ترکیب دارایی موجب می‌شود تا صندوق با درآمد ثابت کاردان جایگرین مناسبی برای سپرده بانکی با ریسک کم گردد. از مهم‌ترین مزایای صندوق وجود ضامن بانکی و معافیت مالیاتی است. مواعد پرداخت سود در این صندوق روز اول کاری ماه شمسی است.
رشد سامان
صندوق رشد سامان از نوع سهامی و صدور-ابطالی است که پرتفوی آن را عمدتاً سهام شرکت‌های فعال و پذیرفته‌شده در بورس تشکیل می‌دهد. در صندوق‌ رشد سامان، سرمایه‌گذاران از اختلاف قیمت خرید و فروش هر واحد سرمایه‌گذاری می‌توانند سود کسب نمایند، علاوه بر آن صندوق به سرمایه‌گذاران به صورت دوره‌ای (هر سه ما یک‌بار) سود پرداخت می‌کند. ضمانت نقدشوندگی این صندوق بر عهده شرکت بیمه سامان است.
سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت نگین سامان
صندوق درآمد ثابت نگین سامان، حاشیه امن بورس برای کسانی است که به سود مطمئن روزشمار، معافیت مالیاتی و کاهش ریسک پرتفوی اهمیت می‌دهند. این صندوق از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF)است که واحدهای آن مانند سهام شرکت‌ها، از طریق سامانه معاملات آنلاین کارگزاری‌های سراسر کشور با جستجوی نماد <<کارین>> قابل خرید و فروش است. شایان‌ذکر است کسب سود حاصل از سرمایه‌گذاری در صندوق، از طریق رشد قیمت هر واحد (NAV) به دست می‌آید.
صندوق مشترک یکم سامان
صندوق مشترک یکم سامان از نوع سهامی و صدور-ابطالی است که پرتفوی آن را عمدتاً سهام شرکت‌های فعال و پذیرفته‌شده در بورس تشکیل می‌دهد. رسالت صندوق مشترک یکم سامان کسب بازدهی بیشتر از متوسط بازدهی متناسب با شرایط و چشم‌انداز صنایع و سهام قابل معامله در بورس است. ضمانت نقد شوندگی این صندوق بر عهده بانک سامان است.