1399/4/21 شنبه

مسئولیت اجتماعی
«با شما هستیم» پیامی است برای جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم. دیدگاه ما در این شعار محدود به حوزه کسب‌وکار نبوده و به‌عنوان یک شهروند حقوقیِ مسئول، حمایت از فرهنگ، محیط‌زیست و سلامت جامعه را بخشی مهم از وظایف خود می‌دانیم. مسئولیت‌پذیری اجتماعی سامان طی این سال‌ها، در قالب حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، سلامت و درمان جامعه و پشتیبانی از ورزش، فرهنگ، آموزش و هنر نمود یافته است.
شما می‌توانید فهرست کامل فعالیت‌های بانک سامان در زمینه مسئولیت‌‌پذیری اجتماعی را مشاهده کنید.

پزشکی و درمانی

 همکاری با موسسه خیریه زنجیره امید برای کمک به نیازمندترین کودکان

مؤسسه خیریه «زنجیره امید»، به‌‌عنوان شاخه ایرانی مؤسسه زنجیره امید فرانسه‌ (La Chaine de l’Espoir)، در سال 1386 تأسیس شد. رسالت این بنیاد بین‌المللی، تأمین بهترین مراقبت‌‌های پزشکی برای کودکان مستمند در کشورهای درحال‌توسعه، بدون توجه به ملیت، مذهب و نژاد آن‌ها است. بانک سامان در طی همکاری‌هایی که از سال‌های 1388 با مؤسسه خيريه زنجيره اميد داشته است به روند همکاری خود تاکنون ادامه داده است.
1401: همانند سال‌های پیشین و طبق تفاهم‌نامه‌ای که فی‌مابین بانک و خیریه منعقد شد، مقرر شد مبلغی بابت تأمین هزینه درمان 30 کودک یک سال الی 12 سال مبتلابه بیماری قلبی به‌حساب خیریه واریز شود.
1400: همانند سال‌های پیشین و طبق تفاهم‌نامه‌ای که فی‌مابین بانک و خیریه منعقد شد، مبلغی بابت تأمین هزینه درمان 30 کودک یک سال الی 12 سال مبتلابه بیماری قلبی در تاریخ 29/04/1400 به‌حساب خیریه واریز شد.
1399: همانند سال‌های پیشین و طبق تفاهم‌نامه‌ای که فی‌مابین بانک و خیریه منعقد شد، مبلغی بابت تأمین هزینه درمان 30 کودک یک سال الی 12 سال مبتلابه بیماری قلبی در تاریخ 15 تیرماه به‌حساب خیریه واریز شد.
 1398: با توجه ‌به تفاهم‌نامه منعقدشده بین بانک سامان و خیریه مبلغی بابت تأمین هزینه عمل جراحی قلب 20 کودک در تاریخ 5 شهریورماه به‌حساب خیریه واریز شد و تفاهم‌نامه‌ای منعقد شد و همانند سال قبل مبلغی بابت کمک‌هزینه دارو و درمان بیماران مبتلابه سرطان در 13 آبان ماه پرداخت شد و مبلغی بابت هزینه‌های عیدی کودکان در تاریخ 5 بهمن به‌حساب خیریه واریزشده است.
 1397: تفاهم‌نامه‌ای منعقد و مبلغی بابت تأمین هزینه عمل جراحی قلب 33 کودک در شهریورماه به‌حساب خیریه واریز شد.
1396: تفاهم‌نامه جدیدی بین بانک سامان و خیریه منعقد شد که مبلغ آن به‌صورت یکجا برای هزینه عمل جراحی قلب و درمان 23 کودک در تیرماه به این خیریه پرداخت شد.
 1395: طبق تفاهم‌نامه منعقده کمک‌هزینه عمل قلب 20 کودک به خیریه زنجیره امید در نظر گرفته‌شده است که در مردادماه مبلغی به‌عنوان تأمین هزینه عمل قلب 10 کودک پرداخت شد و مابقی هزینه‌های عمل قلب 10 کودک دیگر در مهرماه پرداخت‌شده است. طبق تفاهم‌نامه منعقده مبلغی بابت تأمین هزینه عمل جراحی قلب 20 کودک در نظر گرفته شد که تا پایان سال هزینه عمل جراحی قلب 16 کودک به خیریه پرداخت شد.
1394: طبق تفاهم‌نامه‌ای که با آن خیریه منعقد شد تأمین هزینه عمل جراحی قلب 50 کودک و همچنین خرید تعدادی دستگاه برای استفاده در بخش NICU و اتاق عمل مرکز طبی کودکان و خانه اطفال خیریه زنجیره امید تهیه‌شده است و همچنین مبلغی به‌عنوان تأمین هزینه بازارچه در بهمن‌ماه 1394 پرداخت شد.
 1393: خرید 4 تخت اطفال و 2 تخت بزرگ‌سال برای استفاده کودکان شهرستانی که پس از عمل جراحی ستون فقرات احتیاج به استراحت بعد از عمل دارند به آن مرکز منتقل می‌شوند و یک عدد ترولی حمل غذا برای استفاده در سالن غذاخوری آن مرکز تهیه‌شده است و نیز تأمین هزینه عمل جراحی قلب 37 کودک و عمل جراحی اصلاحی ستون فقرات 2 کودک در سال 93 پرداخت‌شده است.
 1392: هزینه عمل جراحی قلب باز تعداد بسیاری از کودکان تحت پوشش آن مؤسسه پرداخت‌شده است.
1391: تأمین هزینه خريد دستگاه‌ترمیم ستون فقرات بيماران اسکوليوز (نرومانیتورینگ) تأمین شد. اين دستگاه هم‌اکنون در بيمارستان نورافشار قرار دارد.
 

 حمایت از مؤسسه خیریه دهش‌پور برای تأمین هزینه‌های درمانی کودکان مبتلا به سرطان 

«خیریه بهنام دهش‌پور» مؤسسه خیریه‌ای برای کمک به بیماران نیازمند مبتلابه سرطان در ایران است. این مؤسسه با رسالت سازمانی ارائه خدمات درمانی، پزشکی، بهداشتی و فرهنگی در سطح بین‌المللی به بیماران مبتلابه سرطان فعالیت می‌کند؛ به‌طوری‌کـه ارائـه ایـن خدمـات بـدون محدودیت سـنی، جنسـی، ملیتـی، مذهبی یا نـوع و مرحلـه بیماری صـورت می‌گیرد.
 1401: قراردادی همانند سال‌های گذشته مبلغی بابت تأمین هزینه‌های درمانی و تهیه داروهای گران‌قیمت بیماران سرطانی و تأمین عیدی کودکان به‌حساب این مؤسسه واریز شد.
1400: قراردادی همانند سال‌های گذشته مبلغی بابت تأمین هزینه‌های درمانی و تهیه داروهای گران‌قیمت بیماران سرطانی و کمک به تجهیز بیمارستان‌های دانشگاهی به‌حساب این مؤسسه واریز شد.
1399: قراردادی همانند سال‌های گذشته مبلغی بابت تأمین هزینه‌های درمانی و تهیه داروهای گران‌قیمت بیماران سرطانی و تأمین عیدی کودکان به‌حساب این مؤسسه واریز شد.
 1398: تفاهم‌نامه‌ای منعقد شد همانند سال 1397 مبلغی بابت کمک‌هزینه دارو و درمان بیماران مبتلابه سرطان در آبان ماه پرداخت شد و مبلغی بابت هزینه‌های عیدی کودکان در انتهای سال به‌حساب خیریه واریز شد.
 1397: طی تفاهم‌نامه منعقده، مبلغی بابت کمک‌هزینه دارو و درمان بیماران مبتلابه سرطان در شهریورماه پرداخت‌شده است. همچنین مبلغی بابت تأمین هزینه‌های عیدی کودکان در اسفندماه به‌حساب خیریه اختصاص‌یافته است.
 1396: قراردادی بین بانک و این خیریه منعقدشده که از این مبلغ برای هزینه‌های درمانی و تهیه داروهای گران‌قیمت بیماران سرطانی و بخشی از کمک‌هزینه تحصیلی کودکان مبتلابه سرطان در بهمن‌ماه پرداخت شد و بخشی نیز برای تأمین هزینه‌های عیدی کودکان تخصیص یافت.
 1395: طبق تفاهم‌نامه تأمین هزینه خرید قطعه مگنترون در بخش رادیوتراپی آنکولوژی بیمارستان شهدای تجریش انجام شد و در انتهای سال نیز هزینه‌های لباس عید کودکان پرداخت شد.
1395: بر اساس توافق صورت گرفته میان بانک سامان با مؤسسه خیریه بهنام دهش‌پور به ازای هر بار خرید شارژ مستقیم سیم‌کارت‌های اعتباری تلفن همراه از خودپردازها و فروشگاه اینترنتی بانک سامان، مبلغی تحت ‌عنوان کمک‌هزینه دارو و درمان بیماران مبتلابه سرطان، به‌حساب خیریه دهش‌پور واریز می‌شود. مبلغ اختصاص‌یافته به خیریه توسط بانک سامان تأمین می‌شود و از این بابت هزینه اضافه‌ای از مشتریان دریافت نخواهد شد و خریداران شارژ فقط با هر بار خرید شارژ، بانک سامان و مؤسسه خیریه بهنام دهش‌پور را در این کار خیر همراهی می‌کنند.
 1394: طبق تفاهم‌نامه منعقده، تأمین قسمتی از هزینه‌های لباس عید کودکان و همچنین پرداخت کمک‌هزینه در خرید و تأمین بخشی از هزینه موردنیاز خرید و استقرار سرویس IMRT Intensity Modulated Radiation Therapy بخش رادیوتراپی آنکولوژی بیمارستان شهدای تجریش اقدام شده است.
1393: تأمین بخشی از هزینه عیدی کودکان بی‌سرپرست و خرید یک دستگاه بونکر و یک دستگاه شتاب‌دهنده خطی باانرژی پایین انجام شد.
 1391 و 1392: بانـک سـامان در ايفای بخشـی از مسـئوليت‌های اجتماعی و بشردوسـتانه خود، بودجـه‌ای را برای کمک به خیریـه بهنـام دهش‌پور اختصـاص داد.

◄ مرکز طبی کودکان
 1393: سه دستگاه که شامل: میکروسکوپ معکوس، هود ایمنی بیولوژیک و انکوباتور برای آزمایشگاه تخصصی و فوق تخصصی نقص ایمنی توسط بانک سامان خریداری‌شده است که آزمایش‌های تشخیصی و ژنتیکی برای این کودکان رایگان است.
1392: کمک‌هزینه عمل پیوند مغز و استخوان تعدادی از کودکان بیمارستان مرکز طبی پرداخت شد.

◄  پشتیبانی از خیریه سپهر
1391 تا 1394: طبق تفاهم‌نامه منعقده فی‌مابین بانک سامان و خیریه سپهر بابت تأمین بخشی از هزینه‌های نگهداری 7 نفر از کودکان زیر شش سال مبلغی به‌حساب خیریه واریز شد.
 1398: در 22 آبان 1398 بابت هزینه نگهداری 7 کودک تحت پوشش مبلغی بابت نگهداری از فرزندان تحت پوشش خیریه سپهر تخصیص داده شد.
 1393: بنیاد خیریه سپهر به‌عنوان یک مؤسسه غیرانتفاعی غیرسیاسی و غیرتجاری بعد از زلزله تأسف‌بار بم در دی‌ماه 1382 باهدف حمایت از آسیب دیدگان زلزله بم تأسیس شد؛ و بانک سامان باهدف تأمین بخشی از هزینه‌های مراکز نگهداری فرزندان سپهر و پرداخت عیدی به آن‌ها به خیریه مشارکت کرد.

◄ ساخت درمانگاه و ساختمان مسکونی پزشکان در شهر زلزله‌زده ورزقان
 1392: با اختصاص بودجه هدایای نوروزی 1392 و کمک‌های همکاران سامانی‌مان یک درمانگاه و آپارتمانی برای سکونت پزشک درمانگاه را احداث شد و این مرکز درمانی در مهرماه 1393 افتتاح شد.
1391: مرداد‌ماه سال 1391 زلزله‌ای بزرگ، ورزقان را در هم کوبید و خسارت‌های جانی و مالی بزرگی را برای کشورمان به بار آورد. در این‌ میان، حرکتی خودجوش را آغاز کردیم.

◄ تأمین هزینه‌های اعزام و درمان یکی از جانبازان جنگ تحمیلی 
1391: تخصیص مبلغی برای اعزام یکی از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی به کشور آلمان برای انجام درمان و مداوا از حمایت‌های بانک سامان بوده است که خوشبختانه نتایج رضایت‌بخشی به همراه داشته است.


◄بیمارستان بازرگان
1399: طبق تفاهم‌نامه فی‌مابین بانک سامان در مردادماه 1399 با بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بازرگانان در خصوص مساعدت مالی برای تقویت بنیه مالی و رفع مشکلات و محدودیت‌های موجود و ارائه خدمات درمانی مناسب به شهروندان تهرانی در یکی از مناطق محروم و افتتاح بخش NICU، مبلغی به‌حساب معرفی‌شده واریز شد.

◄اورژانس سریل ذهاب

1399: طبق تفاهم‌نامه فی‌مابین بانک سامان با دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمجموع مبلغی بابت پروژه از سوی بانک به شرکت پیمانکار پرداخت شد و پروژه یادشده با مساحت ۶۰۰ مترمربع و در سه طبقه در تاریخ 29/04/1399 با حضور نماینده سرپرستی شعب استان‌های شمال، نماینده شرکت پارسا نیک یوتاب، مدیر مشارکت‌های مردمی دانشگاه، نمایندگان اورژانس پیش بیمارستانی، مدیریت حوادث استان، مدیریت منابع فیزیکی و نظارت بر طرح‌های عمرانی، به شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب تحویل شد.

◄بیمارستان لقمان

1399: با عنایت به اهداف خیرخواهانه این بانک و نیاز بیمارستان لقمان در برای به‌روزرسانی نرم‌افزارهای کامپیوتری و تعویض قطعات کامپیوتری مبلغی در تاریخ 30/06/1399 پرداخت شد.

◄عمل جراحی قلب بیمار سعد زارعی

 1400: با عنایت به اهداف خیرخواهانه این بانک و نیاز خانواده زارعی که از اهالی روستای کنارک از توابع سیستان و بلوچستان بوده و با مشکل مالی برای درمان پسر خود (سعد زارعی) مواجه بودند، هماهنگی لازم در خصوص اسکان ایشان در تهران و انجام آزمایش‌های مربوطه و اعلام نظر نهایی پزشکان برای عمل جراحی به دلیل تنگی دریچه میترال (مادرزادی) سرانجام در تاریخ 20/05/1400 مورد جراحی قرارگرفته و تمامی هزینه‌های مربوطه پرداخت شد که این عمل با موفقیت صورت پذیرفت.

◄هبه ویلچر به بنیاد همیاران جمعی ایرانیان

1400: بر اساس درخواست بنیاد همیاران خیر جمعی ایرانیان مبنی بر نیاز به ویلچر برقی مدل بتا برای تسهیل حرکت دختران ساکن در مجتمع توان‌بخشی باغ فرشته یک عدد ویلچر برقی خریداری و در تاریخ 11 اسفند 1400 تحویل شد.

◄هبه دستگاه الکتروکار دیوگراف به آسایشگاه کهریزک استان البرز

1401: بنا به درخواست کانون بانک‌ها و با توجه به رسالت بانک سامان در تحقق اهداف خیریه‌ای این بانک درزمینهٔ درمان در تاریخ 16/11/1401 مبلغی برای خرید دستگاه الکتروکاردیوگراف 12 کاناله مورداستفاده در استیشن پرستاری بخش کودکان معلول آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز، به‌حساب مؤسسه یادشده واریز شد.
 

آموزشی

◄ حمایت از مؤسسه خیریه آراسته

مؤسسه خیریه آراسته به‌عنوان یک سازمان غیرانتفاعی، غیرسیاسی و غیردولتی، با تلاش نیکوکاران و حامیان تشکیل‌شده و از استعدادهای تحصیلی درخشان که وضعیت نامناسب اقتصادی و مالی دارند حمایت می‌کند. بانک سامان یکی از حامیان مؤسسه خیریه آراسته است.
1401: همچون گذشته مبلغی بابت تأمین هزینه‌های تحصیل 10 نفر از دانشجویان به صورت ماهیانه و مبلغی دیگر بابت تأمین هزینه‌های ضروری موردنیاز آنان در قالب قرارداد پرداخت شد.
1400: همچون گذشته مبلغی بابت تأمین هزینه‌های تحصیل 10 نفر از دانشجویان به صورت ماهیانه و مبلغی دیگر بابت تأمین هزینه‌های ضروری موردنیاز آنان طی دو واریز در تاریخ‌های 19/07/1400 و 04/09/1400 در قالب قرارداد پرداخت شد.
 1399: همچون گذشته مبلغی بابت تأمین هزینه‌های تحصیل 10 نفر از دانشجویان به صورت ماهیانه و مبلغی بابت تأمین هزینه‌های ضروری موردنیاز آنان در تاریخ 25/10/1399 در قالب قرارداد پرداخت شد.
 1398: همانند هرسال تفاهم‌نامه‌ای منعقد شد که بخشی از آن برای تأمین هزینه‌های تحصیل 10 نفر از دانشجویان به صورت ماهیانه و بخشی دیگر برای تأمین هزینه‌های موردنیاز آنان به صورت دو دوره 6 ماهه منظور شده است. شایان‌ذکر است مبلغی به‌حساب خیریه بابت تأمین هزینه‌های تحصیل 10 نفر از دانشجویان واریزشده است. همچنین در تاریخ 2 دی‌ماه مبلغی صرف کمک‌هزینه رفع نیازهای ضروری 4 دانشجوی تحت پوشش خیریه واریزشده است و نیز در تاریخ 30 بهمن‌ماه مبلغی بابت جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان تحت پوشش هزینه شد.
1397: بخشی از بودجه موردنیاز برای تأمین هزینه‌های تحصیل 10 نفر از دانشجویان تأمین شد. همچنین کمک‌هزینه رفع نیازهای ضروری پنج نفر از دانشجویان و مبلغی بابت هزینه عیدی و جشن پایان سال تحصیلی دانشجویان به‌حساب این خیریه واریزشده است.
1396: تفاهم‌نامه‌ای منعقدشده که بخشی از آن برای تأمین هزینه‌های تحصیل 10 نفر از دانشجویان به‌صورت ماهیانه و بخش دیگر برای تأمین هزینه‌های موردنیاز آنان به‌صورت دو دوره 6 ماهه پرداخت شد. شایان‌ذکر است در تاریخ 30 آبان 1396 نیز بخشی از بودجه در نظر گرفته‌شده برای آن خیریه صرف تهیه جهیزیه برای مراسم عروسی 6 زوج دانشجوی تحت پوشش تخصیص داده شد.
 1395: نیز این حمایت ماهیانه ادامه پیداکرده و مبلغی نیز در اسفندماه بابت عیدی به این مؤسسه پرداخت شد. علاوه بر آن کمک‌هزینه جهیزیه 10 زوج دانشجو و کمک‌هزینه آموزشی دانشجویان تحت پوشش نیز پرداخت شد.
 1394: طبق تفاهم‌نامه فی‌مابین، برای 10 نفر از دانشجویان تحت پوشش خیریه مبلغی به‌صورت ماهانه پرداخت‌شده است و مابقی هزینه صرف موارد موردنیاز دانشجویان به‌حساب خیریه واریزشده است.
1393: مبلغی از بودجه خیریه بانک برای حمایت از مؤسسه خیریه آراسته بابت کمک‌هزینه ازدواج 4 زوج دانشجوی تحت پوشش، پرداخت شد.بی

◄ هبه 20 جفت کتانی به دانش‌آموزان ورزشکار شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان

1401: بنا به نیاز دانش‌آموزان ورزشکار روستای چاه جمال شهرستان ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان در برای تأمین اقلام ورزشی موردنیاز مبلغی از بودجه خیریه سامان بابت خرید 50 جفت کتانی بروکسی در تاریخ 19/05/1401 واریز و اقلام مربوطه در تاریخ 21/05/1401 به قهرمان‌های کوچک کشورمان که با عشق، علاقه و استعداد با کمترین امکانات تمرین می‌کنند، تقدیم شد.

◄حمایت از بنیاد کودک و تأمین هزینه‌های کودکان بی‌بضاعت
 بنیاد کودک یک مؤسسه خیریه بین‌‌المللی فعال در ایران است که باهدف از بین بردن زمینه‌های ترک‌‌ تحصیل کودکان تأسیس‌شده است.
بنیاد کودک یک مؤسسه خیریه بین‌‌المللی فعال در ایران است که باهدف از بین بردن زمینه‌های ترک‌‌ تحصیل کودکان تأسیس‌شده است.
1401: همانند سال‌های گذشته مقرر شد که کمک به 114 دانش‌آموز با استعداد کم برخوردار و بورسیه شده صورت پذیرد. پرداخت مبلغی به‌عنوان کمک‌هزینه آموزشی 100 فرزند به‌صورت ماهیانه، همچنین پرداخت هزینه تولد و عیدی به صورت جداگانه و کمک‌هزینه تحصیل دانشجویان این مؤسسه برای دو بار در سال است. همچنین مطابق سنوات گذشته، مبلغی به‌عنوان کمک‌هزینه تحصیل 14 دانش‌آموز نمایندگی استان یزد و مبلغی بابت هزینه‌های تولد و عیدی ایشان پرداخت شد.
1400: همانند سال‌های گذشته مقرر شد که کمک به 114 دانش‌آموز با استعداد کم برخوردار و بورسیه شده صورت پذیرد. پرداخت مبلغی به‌عنوان کمک‌هزینه آموزشی 100 فرزند به‌صورت ماهیانه، همچنین پرداخت هزینه تولد و عیدی به صورت جداگانه و کمک‌هزینه تحصیل دانشجویان این مؤسسه برای دو بار در سال است. همچنین مطابق سنوات گذشته، مبلغی به‌عنوان کمک‌هزینه تحصیل 14 دانش‌آموز نمایندگی استان یزد و مبلغی بابت هزینه‌های تولد و عیدی ایشان پرداخت شد. همچنین با توجه به نیاز این مرکز تعداد 2100 پاک‌کن برای استفاده دانش-آموزان ارسال شد.
 1399: همانند سال‌های گذشته مقرر شد که کمک به 114 دانش‌آموز با استعداد کم برخوردار و بورسیه شده صورت پذیرد. همچنین پرداخت مبلغی به‌عنوان کمک‌هزینه آموزشی 100 فرزند به‌صورت ماهیانه، همچنین پرداخت هزینه تولد و عیدی به صورت جداگانه و کمک‌هزینه تحصیل دانشجویان این مؤسسه برای دو بار در سال است. همچنین مطابق سنوات گذشته، مبلغی به‌عنوان کمک‌هزینه تحصیل 14 دانش‌آموز نمایندگی استان یزد و مبلغی بابت هزینه‌های تولد و عیدی ایشان پرداخت شد.
 1398: همانند گذشته تفاهم‌نامه‌ای با این خیریه تمدید شد که مبلغی بابت هزینه‌های آموزشی، کمک‌هزینه تولد وعیدی 90 کودک از فروردین تا اسفندماه تخصیص داده‌شده است همچنین کمک‌هزینه تحصیل دانشجویان برای دو بار در سال مبلغی به‌حساب خیریه واریزشده است. شایان‌ذکر است مبلغی نیز بابت کمک‌هزینه آموزشی، تولد وعیدی 14 کودک تحت پوشش بنیاد کودک نمایندگی استان یزد پرداخت‌شده است.
همچنین 5 نفر از فرزندان تحت پوشش خیریه بنیاد کودک در رشته‌های مختلفی قبول شدند که شامل رشته مترجمی زبان انگلیسی مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد مرودشت، رشته مهندسی عمران مقطع کارشناسی از دانشگاه پیام نور ارومیه، رشته حسابداری مقطع کارشناسی از دانشگاه پیام نور، رشته مکانیک خودرو مقطع کاردانی از دانشگاه فنی روزانه پسران اسلام‌آباد غرب، رشته تربیت‌بدنی مقطع کاردانی از دانشگاه فنی و حرفی پسران محمودآباد می‌باشند. همچنین تقدیرنامه و جوایزی به این فرزندان اهدا شد.
سال 1397: مبلغی برای تولد وعیدی 14 کودک نیازمند تحت پوشش بنیاد کودک نمایندگی استان یزد در نظر گرفته‌شده است؛ که همه‌ساله پرداخت خواهد شد.
در ابتدای سال 6 نفر از افراد تحت پوشش خیریه بنیاد کودک در رشته‌های مختلف دانشگاهی پذیرفته شدند که شامل رشته‌های روانشناسی مقطع کارشناسی دانشگاه تهران، تاریخ مقطع کارشناسی دانشگاه فردوسی مشهد، حقوق مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور آمل، بهداشت مقطع کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان، دامپزشکی مقطع کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، معماری مقطع کارشناسی دانشگاه رازی کرمانشاه است. لازم به توضیح است به افراد فوق، تقدیرنامه و جوایزی اهدا شد.
سال 1397: مبلغی بابت هزینه‌های آموزشی 90 کودک تخصیص داده‌شده است.
سال 1396: بودجه‌ای به‌منظور کمک‌هزینه آموزشی ماهیانه، تولد وعیدی 90 کودک و دانشجو تخصیص داده‌شده است.
سال 1395: با توجه به تفاهم‌نامه منعقده فی‌مابین بانک سامان و خیریه بنیاد کودک بابت کمک‌هزینه 90 نفر (شامل 23 دانشجو و بقیه کودک)، مبلغی در قالب هزینه‌های تولد، عیدی و کمک‌هزینه تحصیل به‌حساب خیریه واریز شد. همچنین مبلغ جداگانه‌ای بابت تأمین نیازهای ماهیانه 14 کودکان برای حمایت از دانش‌آموزان بااستعداد نیازمند تحت پوشش بنیاد کودک نمایندگی استان یزد به‌حساب خیریه در نظر گرفته شد که تا اسفند سال 9713 پرداخت شد.
1394: با حمایت 90 دانش‌آموز مستعد، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی 10 دانشجو و پرداخت کمک‌هزینه‌های آموزشی، برای ششمین سال از بنیاد کودک حمایت کرد.
1392 و 1393: بانک سامان با تخصیص مبلغ قابل‌توجهی بابت تحصیل 86 مددجو از بنیاد کودک حمایت کرد.
1391: بودجه‌ای برای حمایت از فعالیت‌های این خیریه تخصیص یافت.
1390 و 1389 نیز بانک سامان از مددجویان این مؤسسه حمایت کرده و در راه‌یابی این افراد به دانشگاه‌ها و جذب آن‌ها به بازار کار مسئولیت اجتماعی خود را ایفا کرد.
1390: بانک سامان در هفتمین سال همکاری و همیاری با بنیاد کودک، کمک‌هزینه تحصیلی و آموزشی 104 آینده‌ساز کشورمان را پرداخت کرد. بانک سامان در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی بانک، برای حمایت از توسعه دانش و تحصیل کودکان به‌ویژه در مناطق محروم، از سال 1390 حمایت از 104 دانش‌آموز بااستعداد کم برخوردار در سراسر ایران را برعهده‌گرفته که تاکنون ادامه یافته است. از مجمع دانش‌آموزان تحت حمایت بانک، 21 نفر به دانشگاه راه یافتند و با آسودگی خاطر مشغول به تحصیل هستند.
1389: در قالب کمک‌هزینه‌های تولد، عیدی و کمک‌هزینه تحصیل برای 85 مددجوی تحت حمايت این بانک تأمین‌شده است و در راه‌یابی این افراد به دانشگاه‌ها و جذب آن‌ها به بازار کار مسئولیت اجتماعی خود را ایفا کرد.

◄ تجهیز مراکز آموزشی
هبه یک دستگاه ژنراتور به دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران
 1401: بنا به درخواست دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در خصوص تجهیز و سازمان‌دهی ساختارهای آموزشی و پژوهشی خود و نیاز به دستگاه ژنراتور برای تأمین برق در مواقع لزوم در تاریخ 22/02/1401 یک دستگاه ژنراتور از محل بودجه خیریه سامان خریداری و تحویل آن مدیریت محترم شد. همچنین در تاریخ 15 مردادماه یک دستگاه کمک ژنراتور به نیز خریداری و تحویل شد.

◄تأمین اینترنت دانشکده پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران – کرج

 1401: بنا به درخواست 125554/83 مورخ 25/05/1401 دانشکده پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در خصوص تجهیز و ارتقا زیرساخت‌های فناوری دیجیتال خوابگاه‌های دانشجویی مبلغی از بودجه خیریه سامان در تاریخ 13/06/1401 واریز شد.

◄هوشمندسازی مدرسه باهوکلات استان سیستان و بلوچستان (اهدایی بانک سامان 1396-1395)

1401: با درخواست نماینده مجلس مردم شهرستان دشتیاری اقلام شامل: 5 عدد ویدئو پروژکتور، 7 عدد پرده نمایش برقی و پایه، 1 عدد مودم، 7 عدد محافظ برق، 7 عدد کابل HDMI و 50 مترکابل برق خریداری و در تاریخ 07/09/1401 با نصب کامل تحویل مدیریت مدرسه باهوکلات شد

◄ کمک به خیریه فراز نورشید برای تهیه آذوقه

1401: بنا به درخواست مؤسسه یادشده مبلغی بابت تعداد 100 بسته معیشتی شامل اقلام ذیل در اسفندماه برای کمک به خانواده‌های نیازمند تهیه و ارسال شد.

◄ تجهیز مدارس خرمشهر

1400: بنا به درخواست شماره 87612 به تاریخ 15/09/1400 مؤسسه بهار خرمشهر، اقلام ذیل از انبار در تاریخ 18/12/1400 خارج و برای استفاده در مدارس خرمشهر ارسال شد

◄ تأمین 10 دستگاه کامپیوتر برای مؤسسه مدداندیشان جوان

 1398: ده دستگاه کامپیوتر (کیس، مانیتور، کیبورد و موس) به مؤسسه مدداندیشان جوان اهدا شد و مبلغ آن از بودجه امور خیریه بانک سامان تأمین شد.

◄ تأمین چند دستگاه کامپیوتر و میز برای مؤسسه خیریه فدک

 1397: مؤسسه خیریه باغ رضوان فدک تحت نظارت سازمان بهزیستی متولی نگهداری شبانه‌روزی از دویست و پنجاه معلول ذهنی، جسمی، گفتاری، رفتاری و اوتیسم دختر بالای 14 سال است که فاقد توانایی‌های لازم برای انجام امور شخصی بوده و نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند. بانک سامان در سال 1397 نیز همانند سنوات گذشته، در راستای مسئولیت اجتماعی، حمایت از مؤسسات خیریه را سرلوحه کار خود قرار داده است. در همین راستا، در مردادماه سال جاری، نسبت به تأمین پنج دستگاه کامپیوتر و میز برای خیریه فدک اقدام کرده است.


◄تأمین چند دستگاه مانیتور و کیس

 1396: چند دستگاه مانیتور و کیس و یک دستگاه فتوکپی به مدرسه شهید صمدایی اهداشده است.

◄اختصاص صندلی دانش‌آموزی به مدارس بلوچستان

 1396: هزینه‌های مراسم ضیافت افطار بانک سامان در ماه مبارک رمضان، به خرید 3000 صندلی دانش‌آموزی اختصاص یافت. این صندلی‌ها به همراه 400 وایت‌بورد برای مدارس منطقه دشتیاری آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان ارسال شد.

◄حمایت از امور تحقیق و توسعه

بانک سامان باهدف تأمین نیازهای علمی و تحقیقاتی خود و توسعه تحقیقات کاربردی، از امور مربوط به تحقیق و توسعه حمایت می‌کند. ساماندهی و مدیریت طرح‌های تحقیقاتی و انجام اولویت‌‌های پژوهشی موردنیاز بانک، حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلی و دانشجویی، ارائه بانک اطلاعاتی در خصوص مقالات و پايان‌نامه‌های انجام‌شده در بانک سامان، ارائه بانک اطلاعاتی در خصوص شاخص‌های کلان اقتصادی ازجمله فعالیت‌هایی است که در این راستا انجام می‌شود.


◄مدارس افتتاح شده بانک سامان:
 1. احداث مدرسه 3 کلاسه شهدای بانک سامان شماره 1 در استان بجنورد در سال 1389
 2. احداث مدرسه 7 کلاسه در مقطع ابتدایی در ششتمد روستای کیذور استان خراسان رضوی
   در آبان ماه سال 1393 مدرسه‌ای به نام شهدای شماره 2 بانک سامان در روستای کیذور واقع در استان خراسان رضوی با اهداء مبلغی از سر فصل خیریه بانک ساخته شد که توسط سرپرستی استانهای شرق و شمال شرق بانک سامان و سازمان نوسازی، توسعه تجهیز مدارس کل کشور افتتاح شد.
 3.  احداث مدرسه 6 کلاسه در استان بوشهر:
  در مهر ماه سال 1394 مدرسه 6 کلاسه شهدای بانک سامان در شهرستان دشتستان استان بوشهر با اهداء مبلغی از سر فصل خیریه بانک ساخته شد که با حضور مدیریت محترم عامل، مدیر یت محترم بانکداری خرد و مدیریت محترم اعتبارات خرد و صنفی بانک سامان افتتاح شد.
   
 4. احداث مدرسه 1 کلاسه در استان لرستان شهرستان دلفان:
  طبق تفاهم نامه فی مابین بانک سامان با اداره کل نوسازی استان لرستان در تیر ماه سال 1394 منعقد شد مقرر شد مدرسه یک کلاسه  با متراژ 73/64 متر مربع در منطقه محروم روستای بوربورهای وسطی در شهرستان دلفان با اهداء مبلغی از سر فصل خیریه بانک احداث شود که  کل پرداختی‌ها به حساب اداره کل نوسازی استان لرستان واریز و در اردیبهشت ماه سال 1395 افتتاح شد.
   
 5.  مدرسه چهارکلاسه در باهوکلات استان سیستان و بلوچستان:

  طبق تفاهم نامه فی مابین بانک سامان با اداره کل نوسازی استان سیستان و بلوچستان برای تکمیل پروژه مدرسه چهار کلاسه در شهرستان چابهار (شامل 1802 متر مربع محوطه و 657 متر مربع ساختمان آموشی)  که در اسفند ماه سال 1395 منعقد شده است، مقرر شد با اهداء مبلغی از سر فصل خیریه بانک بابت تکمیل این پروژه و افتتاح این مدرسه به حساب مجمع خیرین مدرسه ساز استان سیستان و بلوچستان واریز گردد که قسط اول آن در اسفند ماه، قسط دوم و سوم در اردیبهشت ماه به این مجمع پرداخت شد و قسط آخر آن نیز در شهریور ماه 1396 پرداخت شد و در تاریخ 30 شهریور همزمان با بازگشایی مدارس کل کشور، این مدرسه نیز با حضور مدیران ارشد بانک افتتاح شد.
 6. روژه احداث مدرسه نه کلاسه و خانه بهداشت در سر پل ذهاب استان کرمانشاه:
  21 آبان ‌ماه سال 1396 زلزله‌ای بزرگ، برخی از روستاهای استان کرمانشاه را ویران کرد و خسارت‌های زیادی را اعم از جانی و مالی به‌بار آورد. این بار نیز بانک سامان از محل بودجه هدایای نوروزی (سررسید و دیگر هدایا) سال 1397 و همچنین با کمک‌های نقدی کارکنان خود، در نظر دارد یک باب خانه بهداشت و یک مدرسه 9 کلاسه احداث کند.

  طبق تفاهم نامه فی مابین بانک سامان در سال 1396 با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و همچنین اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، پروژه مدرسه 9 کلاسه در سر پل ذهاب (شامل 1800 متر مربع محوطه و 908 متر مربع ساختمان آموشی) با اهداء مبلغی از سر فصل خیریه بانک کلید خورد. اقدامات لازم در راستای ساخت آن مدرسه انجام شده است ، مدرسه مذکور در 6 مهر 1398با حضور قائم مقام محترم مدیر عامل و عضو هیئت مدیره و همچنین فرماندار، مدیر آموزش و پرورش، شهردار و اعضاء شورای سرپل ذهاب افتتاح شد.

   
 7. مجتمع آموزشی دوازده کلاسه مسکن جوانان استان یزد:
  در فروردین ماه سال 1395 تفاهم‌نامه‌ای فی مابین بانک سامان و خیرین خصوصی با سازمان نوسازی و اداره کل آموزش و پرورش استان یزد منعقد شد که بر اساس این تفاهم‌نامه پروژه ساخت مدرسه دوازده کلاسه در استان یزد ( شامل 3600 متر مربع زیر‌بنا و با مساحت تقریبی 2500 متر مربع که دارای سالن‌های ورزشی سرپوشیده و باز و آمفی تئاتر 250 نفره) شروع و تا کنون نیز ادامه دارد.

  سال 1400: این مجتمع در زمینی به مساحت حدود 4200 مترمربع در بلوار جمهوری اسلامی شهر یزد در حال احداث میباشد. ساخت این مجتمع با هزینه شخصی آقای محمد ضرابیه از سال 1395 آغاز شده و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی حدود 70% در شرف تکمیل و بهره برداری میباشد و با برنامه ریزی انجام شده تا نیمه اول سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
  بانک سامان طی درخواست شرکت طرح و ساخت پارسیان یزد اهداء مبلغی از سر فصل خیریه بانک در تاریخ های 26/08/1400 و 04/12/1400 برای تکمیل پروژه مذکور پرداخت شد.

  سال 1401: با توجه به درخواست مجدد شرکت پیمانکار  و توضیح درخصوص گستردگی کار و نیاز به تزریق نقدینگی در برای سرعت بخشیدن به انجام پروژه اهداء مبلغی از سر فصل خیریه بانک در تاریخ های 21/02/1401 و 17/08/1401 و همچنین 15 /12/1401 واریز شد.
   
 8. مدرسه شش کلاسه در روستای قوشجان آباد از شهرستان آق قلا استان گلستان:
  طبق تفاهم‌نامه فی مابین بانک سامان در اردیبهشت ماه سال 1398 با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و همچنین اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان، پروژه مدرسه شش کلاسه در شهرستان آق قلا استان گلستان (شامل 1500 متر مربع محوطه و 745 متر مربع ساختمان آموشی) با تائید بودجه به مبلغ ده میلیارد ریال کلید خورد.

   لازم به توضیح است پیمانکار توسط سازمان نوسازی انتخاب شده است که اهداء مبلغی از سر فصل خیریه بانک  بابت پیش پرداخت و مبلغی بابت قسط اول (32 درصد پیشرفت فیزیکی پروژه) به حساب سازمان نوسازی استان گلستان واریز شده است. مراسم کلنگ زنی مدرسه مذکور در 27 آذر 1398با حضور قائم مقام محترم مدیر عامل، عضو هیئت مدیره، فرماندار، مدیر کل اداره نوسازی استان گلستان و مدیر آموزش و پرورش انجام شد.

  کلنگ احداث مدرسه شش کلاسه بعثت توسط جناب آقای معرفت به زمین زده شد. همزمان کار ساخت مدرسه نیز آغاز شد که پروژه بدلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی موقت به دستور استانداری به مدت 4 ماه به تعویق افتاده و در مرداد ماه 1399 مجددا آغاز به فعالیت کرده است، همچنین مبلغی بابت قسط دوم و سوم (90 درصد پیشرفت فیزیکی پروژه) در اسفند ماه 1399 به حساب سازمان نوسازی استان گلستان واریز شده است.
  هم اکنون پروژه در مرحله نازک کاری می‌باشد و امید است  تا دانش آموزان بتوانند هر چه سریعتر در مدرسه‌ای جدید به تحصیل خود ادامه دهند.

  سال 1401: خدا را شاکریم که در تاریخ  4 آبان ماه با حضور آقای شیرین گوهریان ( معاونت اعتباری )، آقای فرنود حسنی ( مدیر روابط عمومی ) و آقای سلیمان هاشمی فرماندار محترم آق قلا و جمعی از روحانیون و مردم روستا طی مراسمی و با اهدا پک هدیه لوازم التحریر  به تعداد210 عدد ، مدرسه سامان افتتاح شد.
   
 9. مدرسه شش کلاسه در روستای آبگاه از شهرستان نیکشهر استان سیستان و بلوچستان:
  طبق تفاهم‌نامه فی مابین بانک سامان در بهمن ماه سال 1400 با مجمع خیرین مدرسه ساز استان سیستان و بلوچستان و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان و همچنین اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان، پروژه مدرسه شش کلاسه در شهرستان نیکشهر استان سیستان و بلوچستان (شامل 101 متر مربع محوطه و 440 متر مربع ساختمان آموزشی)  با اهداء مبلغی از سر فصل خیریه بانک شروع شد. لازم به توضیح است پیمانکار توسط مجمع انتخاب شده است مبلغی بابت پیش پرداخت در تاریخ 20/11/1400 واریز شد.
  سال1401: در آبان ماه قسط دوم پرداخت شد.
  همچنین با توجه به اتمام پروژه مبلغی بابت دو قسط آخر در آذرماه پرداخت شد .
   
 10. مدرسه شش کلاسه در روستای مزرعه بچه از شهرستان رازوجرگلان استان خراسان شمالی:
  طبق تفاهم‌نامه فی مابین بانک سامان در آذر ماه 1401 با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و همچنین اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان شمالی، پروژه مدرسه شش کلاسه در شهرستان رازوجرگلان استان خراسان شمالی (شامل 1000 متر مربع محوطه و 477 متر مربع ساختمان آموزشی) با با اهداء مبلغی از سر فصل خیریه بانک کلید خورد. لازم به توضیح است پیمانکار توسط مجمع انتخاب شده است مبلغی بابت پیش پرداخت در تاریخ 16/11/1140 واریز شد.
 11. مدرسه چهار کلاسه در روستای  کیدوز از شهرستان ششتمد استان خراسان رضوی:
  طبق تفاهم‌نامه فی مابین بانک سامان در بهمن ماه 1401 با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و همچنین اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، پروژه مدرسه چهار کلاسه در شهرستان ششتمد استان خراسان رضوی ( 345متر مربع ساختمان آموزشی) با تائید بودجه به مبلغ بیست و سه میلیارد ریال کلید خورد. لازم به توضیح است پیمانکار توسط مجمع انتخاب شده است مبلغی بابت پیش پرداخت در تاریخ 16/11/1140 واریز شد.
◄تجهیز مدارس
 • تأمین چند دستگاه مانیتور و کیس:
  در سال 1396 چند دستگاه مانیتور و کیس و یک دستگاه فتوکپی به مدرسه شهید صمدایی اهدا شد و مبلغ آن از بودجه امور خیریه بانک سامان تأمین شد.
 • اختصاص صندلی دانش‌آموزی به مدارس بلوچستان:
  حمایت از توسعه دانش و تحصیل کودکان یکی از برنامه‌های جدی بانک سامان در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی محسوب می‌شود. در راستای این هدف در سال 1396 علاوه بر تداوم فعالیت‌های قبلی، به نیت برداشتن گامی کوچک برای محرومیت‌زدایی در حوزه آموزش و تلاش برای ایجاد فرصت برابر تحصیلی، هزینه‌های مراسم ضیافت افطار بانک سامان در ماه مبارک رمضان، به خرید 3000 صندلی دانش‌آموزی اختصاص یافت. این صندلی‌ها به همراه 400 وایت‌بورد برای مدارس منطقه دشتیاری آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ارسال شد.
   
 • تجهیز مدارس خرمشهر
  سال 1400: بنا به درخواست شماره 87612 به تاریخ 15/09/1400 موسسه بهار خرمشهر، اقلام ذیل از انبار در تاریخ 18/12/1400 خارج و برای استفاده در مدارس خرمشهر ارسال شد.
  مبلغی از محل بودجه خیریه سال 1400 سرفصل مربوط به مدرسه سازی بابت تأمین اقلام کسر شد.
   
 • سال 1401: هوشمندسازی مدرسه اهدایی باهوکلات استان سیستان و بلوچستان ( اهدایی بانک سامان سال 1396-1395)
  با درخواست نماینده مجلس مردم شهرستان دشتیاری اقلام شامل:  5 عدد ویدئو پروژکتور ، 7 عدد پرده نمایش برقی و پایه، 1 عدد مودم ، 7 عدد محافظ برق، 7 عدد کابل HDMI و 50 مترکابل برق خریداری و در تاریخ 07/09/1401 با نصب کامل تحویل مدیریت مدرسه باهوکلات شد.
   
 • سال 1401: هوشمندسازی مدرسه اهدایی آق قلا استان گلستان ( اهدایی بانک سامان سال 1401-1398)
  همزمان با بازدید نماینده محترم بانک سامان جناب آقای شیرین گوهریان از مدرسه مذکور در آبان سال 13401 مقرر شد برای هرچه بهتر شدن امکانات مدرسه اقلام ضروری در اختیار گذاشته شود و در تاریخ  15/09/ 1401با هماهنگی مدیر وقت مدرسه جناب آقای احمری این اقلام در اختیار مدرسه قرار گرفت .
  -هوشمندسازی (دیتا پروژکتور، برد هوشمند لمسی و نصب و راه اندازی؛
  -مانیتور ال جی؛
  - دوربین بولت 8 عدد و دستگاه NVR، آداپتور، کابل، سوئیچ، رک، محافظ برق و ملزومات؛
  - کولر؛
  - پرده برای تمامی کلاس‌های درس و واحد اداری .

ورزشی

◄حمایت بانک سامان از تورجهانی تنیس ایران

تورجهانی تنیس ایران از 14 تا 28 اسفندماه با حمایت بانک سامان در جزیره کیش برگزار شد. در این مسابقات بیش از ۹۰ ورزشکار خارجی از ۲۲ کشور جهان (تنیسورهایی از کشورهای ایران ، رومانی ، اسلونی، ایتالیا ، کانادا ، هند، چک ، پرتغال، چین ، استرالیا ، ترکیه ، پاکستان ، آلمان ، مالزی و فرانسه) حضور داشتند.
گفتنی است، این مسابقات پس از وقفه‌ای ۸ ساله به میزبانی کشورمان و با حمایت بانک سامان برگزار و در پایان به نفرات برتر ۱۵ هزار دلار جایزه نقدی اهدا  شد.

 حمایت از تیم‌های ملی والیبال ایران در مسابقات داخلی و بین‌المللی

 1392 تا 1396: بانک سامان ترویج ورزش به‌عنوان ابزار ارتقای سلامت عمومی و توسعه ورزش قهرمانی کشور برای کسب افتخارات بین‌المللی را به‌عنوان بخشی از تعهد اجتماعی خود تعریف کرده است. در همین راستا، با تخصیص 30‌میلیارد ریال در سال 1392 از والیبال ملی ایران و تیم‌های بزرگسالان، نوجوانان و امید این رشته حمایت کرد. این حمایت در کنار برنامه‌ریزی منسجم فدراسیون برای جذب مربیان برخوردار از دانش و تجربه داخلی و خارجی منجر به موفقیت درخشان تیم ملی والیبال ایران و صعود به گروه A مسابقات لیگ جهانی 2013 شد. در ادامه این حمایت، تیم ملی والیبال ایران موفق کسب عنوان قهرمانی بازی‌های آسیایی 2014 در سال 1393 شد.

 حمایت از عظیم قیچی‌ساز، اولین عضو ایرانی باشگاه 8000متری‌های کوهنوردی جهان


1395: بانک سامان با درک اهمیت ملی و بین‌المللی کسب دستاورد تاریخی ورود ایران به باشگاه هشت‌هزارمتری‌های کوهنوردی جهان و بر اساس برنامه‌های خود در حوزه مسئولیت‌ اجتماعی، کمپین و پویش ملی حمایت از عظیم قیچی‌ساز در صعود تاریخی او به لوتسه و ورود به باشگاه هشت‌هزارمتری‌های جهان را طراحی کرد تا این کوهنورد با خیالی آسوده‌ بتواند چهاردهمین قله هشت‌هزارمتری را فتح کند. فعالیت‌های مطالعاتی این کمپین از پاییز 1395 آغاز شد و در 15 بهمن‌ماه همان سال با عقد قرارداد همکاری میان بانک سامان و عظیم قیچی‌ساز شکل رسمی به خود گرفت. عظیم قیچی‌ساز در روز تاریخی ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ با فتح لوتسه ۸۵۱۶ متری، پرچم ایران را بر فراز آخری قله هشت‌هزارمتری خود به اهتزار درآورد و نام خود را به‌عنوان شانزهمین عضو جهانی و اولین عضو ایرانی در باشگاه هشت‌هزارمتری‌های جهان ثبت کرد. همه صعودهای عظیم قیچی‌ساز بدون کپسول اکسیژن بوده است. برگزاری مسابقات پرش با اسب جام سامان
1390: سومین دوره مسابقات پرش با اسب جام سامان با حضور بیش از 200 سوارکار به همت هیئت سوارکاری استان تهران و با حمایت بانک سامان برگزار شد. در پایان این مسابقات نفرات اول تا دهم با اهدای جوایزی تقدیر و قدردانی شدند.

 یک دوره حضور در لیگ برتر بسکتبال 
 1389: یک دوره حضور در لیگ برتر بسکتبال در سال 1389 از دیگر اقدامات و حمایت‌های بانک سامان در حوزه ورزش بوده است.

 حمایت از تیم ملی فوتسال ایران 
1388: تیم ملی فوتسال ایران با حمایت بانک سامان در بازی‌های دوستانه رقابت کرد.

 

فرهنگی و هنری

◄ سفال کلپورگان

1401: کلپورگان روستایی‌ از توابع شهرستان سراوان واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان است. این روستا در 25 کیلومتری شهر سراوان و 390 کیلومتری جنوب شرق زاهدان قرارگرفته است و به تنها «موزه زنده سفال جهان» شهرت دارد. زنان هنرمند بلوچ در این روستا هزاران سال است که سفالینه‌های کلپورگان را با طرح‌ها و نقش‌های کاملاً هندسی و بدون استفاده از چرخ سفالگری و لعاب می‌سازند.
سفال کلپورگان، دست‌ساز است و تمامی مراحل ساختش از شکل‌دادن تا تزیین با وسایلی کاملاً ابتدایی انجام می‌شود. شیوه ساخت این سفالینه‌ها از هزاران سال پیش به همین شکل باقی‌مانده و کاملاً بکر است. مثلاً برای رنگ‌کردن تزیین‌های روی ظروف از سنگی به اسم «تیتوک» استفاده می‌شود. این سنگ را در آب به‌اندازه‌ای می‌سابند تا رنگ بدهد و سپس با استفاده از انگشت دست، قلم‌مو یا حتی چوب‌کبریت آن‌ را رنگ می‌کنند. گاهی نیز سطح ظروف سفالی را با سنگ‌های کوچک می‌سابند تا صیقلی شوند. بانک سامان با هدف حمایت از زنان هنرمند بلوچ اقدام به خرید سفال‌های دست‌ساز و اهداء آن به مشتریان کرد.

◄ترمه دارایی

1397 تا کنون: امروزه یزد را با خانه‌های گلی و بادگیرهای ‌زیبا و بافت سنتی‌اش می‌شناسند، اما درگذشته یزد به پارچه‌های رنگین و فاخرش شهرت داشت. شهری که از شرق تا غرب همه آوازه‌اش را داشتند؛ از هند گرفته تا شمالی‌ترین شهرهای دریای کاسپین، از ترمه‌های زیبایی که برای مردم کشمیر بافته می‌شده تا کارخانه‌هایی نساجی که در شمال ایران ساخته شدند، همه وام‌دار هنر صنعت‌‎گران یزدی هستند.
یزد سرزمینی کویری است که مردمانش را به زندگی سخت عادت می‌دهد. بر طبق کتیبه و سنگ‌نوشته قدیمی ‌موجود در دهلیز درب اهلی مسجد جامع یزد، درگذشته شغل بیشتر مردم یزد شعربافی یا مشاغلی در ارتباط با آن مانند نخ‌ریسی و رنگرزی و تهیه ابریشم و... بوده است و بی‌شک همگان معتقدند صنعت نساجی با نام یزد گره‌خورده است.

◄یزد مهد دارایی‌بافی

«دارایی» پارچه‌ای با قدمت 800 ساله است، نوعی پارچه که از ابریشم و رنگ‌های طبیعی تولید می‌شد اما در حال حاضر در بافت آن از نخ ویسکوز استفاده می‌شود. این شیوه بافت پارچه در تعدادی از کشورهای جهان متداول است و در ایران تنها در شهر یزد وجود دارد که به آن دارایی‌بافی نیز می‌گویند و روشی است قدیمی برای منقوش‌کردن پارچه که عبارت است از رنگ‌کردن نخ‌های پارچه قبل از بافت.
این هنر ظرایف و ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که در قالب نقش و رنگ و بافت کرد پیدا می‌کند. در حقیقت چگونگی طرح و نقش‌اندازی ویژگی متمایز دارایی‌بافی از سایر منسوجات دستی و سنتی است. نقوش این پارچه در مرحله پیچون‌‎بندی ازطریق رنگ رزی موضعی صورت می‌گیرد.
بانک سامان از سال 1397 تاکنون اقدام به خرید آن و اهدا به مشتریان کرده است.

◄امضای تفاهم‌نامه همکاری میان بانک سامان و کانون پرورش فکری

1401: بانک سامان در برای تداوم اقدامات فرهنگی و اجتماعی خود و در راستای نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ به نام تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین با هدف حمایت و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در میان آینده‌سازان ایران و کمک به ارتقای فرهنگ کتاب‌وکتاب‌خوانی با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.
در این مسیر بانک سامان با کانون پرورش فکری به‌عنوان نهادی که فعالیت‌هایش معطوف به حوزه کودکان و نوجوانان است همراه شده و امیدواریم که این همراهی باعث آشنایی کودکان و نوجوانان با مقوله‌‎های مالی، سرمایه‌گذاری و چگونگی استفاده از سرمایه شود.
کانون پرورش فکری با تولیدات خود همچون فیلم، کتاب و اسباب‌بازی بستر آگاهی‌رسانی به کودکان و نوجوانان را فراهم کرده است.
حمایت از راه‌اندازی سامانه کنسرت آنلاین
1395:توجه به فرهنگ پویا و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه فرهنگ و هنر از دغدغه‌های جدی بانک سامان است؛ در این راستا ما در خردادماه 1395 با حمایت از راه‌اندازی سامانه کنسرت آنلاین، زمینه دسترسی عمومی برای تماشای یک اجرای زنده موسیقی را برای هموطنان عزیزمان فراهم کردیم، با این سامانه مردم در سراسر کشور می‌توانند تماشاگر اجرای زنده هنرمندان موسیقی کشورمان باشند. نخستین کنسرت آنلاین کشور با اجرای علیرضا قربانی به‌صورت آنلاین از سامانه e-haam.ir پخش و استقبال بسیاری خوبی از آن شد.

◄پروژه فرهنگی خلیج‌فارس

1392: بانک سامان با حمایت از ساخت و ضبط اثر فاخر سوئیت سمفونی خلیج‌فارس در سال 1391 نمره‌ای درخشان در کارنامه مسئولیت‌پذیری اجتماعی خود ثبت کرد. این اثر که از ساخته‌های موسیقی‌دان صاحب‌نام ایرانی شهرداد روحانی است، توسط ارکستر سمفونیک لندن اجرا شد. بانک سامان در سال 1392 با نگارش و تدوین کتاب خلیج‌فارس و تولید لوح فشرده سمفونی آن، این پروژه فرهنگی را که باهدف اعتلای نام خلیج‌فارس در سطح بین‌المللی آغازشده بود، تکمیل کرد. سوئیت سمفونی باشکوه خلیج‌فارس برای اولین بار در شهریورماه 1392 در ایران در برج میلاد برای عموم به اجرا درآمد.

◄ پروژه زعفران

1392: در میان آثار بسیاری که راهنمای ما برای شناسایی فرهنگ و تمدن ارجمند ایرانی هستند، باید برای زعفران جای ویژه‌‌ای در نظر گرفت. زعفران علاوه بر عطروطعمی که به ذائقه جهانیان بخشیده و خود را بافرهنگ اقوام مختلف عجین کرده است، توان و دانش کشاورزان ایرانی را در پرورش گیاهان قیمتی نشان می‌دهد.
1392: در راستای حمایت از زعفران ایرانی، با صرف بخشی از بودجه هدایا، بسته نفیسی را شامل کتاب زعفران، زعفران و قاب کوچک گل زعفران طراحی و عرضه کرد. کتاب زعفران با متنی ساده تاریخ زعفران و مراحل کشت، تولید و روش‌های استفاده از آن را در کنار عکس‌هایی اختصاصی روایت می‌کند.

◄برگزاری نمایشگاه گنجینه سامان

 1392: بانک سامان در راستای حفظ آثار هنری و حمایت از هنرمندان عزیزمان و تحقق مسئولیت‌ اجتماعی خود و حمایت از اقتصاد هنر، گنجینه‌ای گران‌بها از آثار هنرمندان ایرانی را گرده‌ام آورده است. گنجینه هنری سامان با حضور پدیدآورندگان این آثار، هنرمندان حوزه تجسمی، سینما و تئاتر، موسیقی و علاقه‌مندان هنر، پنجم دی‌ماه 1392 در گالری شیرین تهران رونمایی شد. این گنجینه شامل بیش از 40 اثر هنری از هنرمندان مشهور و شناخته‌شده کشورمان در حوزه‌های نقاشی، خوشنویسی و نگارگری است که به دست هنرمندان کشورمان طی 4 دهه اخیر ماندگار شده است.

◄حمایت از جشنواره داستان کوتاه «فهرست»

1392:جشنواره داستان کوتاه «فهرست»، باهدف آشنایی بیشتر نویسندگان با ناشران و حمایت از مؤسسه خیریه نیکوکاران حامی (حامی آموزش استعدادهای درخشانِ نیازمند) برای کمک به ارتقای فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، پاییز 1391 با حمایت بانک سامان در تهران برگزار شد.

◄حمایت از دوسالانه نقاشی دامون‌فر

1391: حمایت از هنرمندان جوان و گشایش راهی که این جوانان مستعد بتوانند در مسیر توسعه هنر خود با دغدغه کمتری حرکت کنند همواره موردتوجه ما بوده است. با این نگرش، چهارمین دوسالانه نقاشی دامون‌فر، مهرماه 1391 در سینما گالری پردیس ملت برگزار شد. همچنین ما با خرید تعدادی از آثار برگزیده ضمن پشتیبانی از این جوانان هنرمند، گنجینه هنری ارزشمندی برای خود اندوختیم.

◄حبرگزاری پرفورمنس آرت «نزدیک‌تر بیا...نزدیک‌تر...نزدیک‌تر از این؟»

1391: ویدئو - پرفورمنس «نزدیک‌‌تر بیا... نزدیک‌تر... نزدیک‌تر از این؟» با حمایت بانک سامان و کارگردانی محمد پرویزی، در سال 1391 به مدت 25 شب در گالری شیرین اجرا شد.

◄انتشار مجموعه آثار استاد چکناواریان

1390: در میان هنرهای مختلف موسیقی بیشتر از دیگر هنرها نیازمند توجه و سرمایه‌گذاری بنگاه‌های اقتصادی است؛ حال در این زمینه موسیقی هنرمندان پیشکسوت و حرفه‌ای باید در اولویت توجه‌‌ها قرار گیرد تا بتوانیم با حمایت از این هنرمندان آثار ماندگاری برای آیندگان به‌جا و به یادگار بگذاریم. انتشار مجموعه ۵۰ سال تلاش هنری لوریس چكناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر بنام کشورمان در سال 1390 ازجمله فعالیت‌های بانک سامان در این راستا بوده‌ است.

زیست‌محیطی

 پریان پارسی
1397: کتاب بیست دریاچه منتخب
نئور، مارمیشو، شط‌تمی، چغاخور، نام‌هایی‌ ناآشنا برای بسیاری از ما و سرمایه‌هایی طبیعی و گمنام برای ایران هستند. امروز که خشک‌سالی از همه سو ایران و کشورهای اطراف را در برگرفته است، دریاچه‌های ایران بیش از هر دوران دیگری درخطر خشکی و نابودی قرار دارند، دریاچه‌هایی که سهم بزرگی در برقراری تعادل طبیعی، جانوری، اقلیمی و بومی مناطق مختلف ایران دارند و خشکی هرکدام از آن‌ها ضربه‌ای جبران‌ناپذیر به اکوسیستم و طبیعت آسیب‌پذیر ایران خواهد زد.
گمنامی و ناشناخته بودن سرمایه‌های طبیعی کشورمان، شاید اصلی‌ترین دلیلی است که نابودی آن‌ها را برای مردم ایران ساده و کم‌اهمیت جلوه می‌دهد، آگاهی مردم از وجود سرمایه‌هایی نظیر گونه‌های جانوریُ، منابع زیست‌محیطی و طبیعی، آنان را درزمینهٔ محیط‌زیست صاحب دغدغه و مطالبه‌گر می‌کند و همین امر در طولانی‌مدت می‌تواند به حفظ دریاچه‌های ایران کمک کند. باور داریم که هر تکه از جغرافیای کشورمان مانند تاریخ ایران است و باید با همان اهمیت و حساسیت ثبت شود تا جهانیان و ایرانیان با آن آشنا شده و امکان بهره‌برداری مناسب از آنان فراهم شود.
تصمیم گرفته‌ایم تا اولین قدم را با معرفی و ثبت دریاچه‌های ایران در قالب کتابی نفیس برداریم و سهمی در حفاظت از دریاچه‌های ایران و آینده کشور عزیزمان داشته باشیم.

 کمپین «آب هست، ولی کم است»

1393: اگر بدانیم ایران با قرارگرفتن در اقلیمی عمدتاً گرم و خشک و افزایش جمعیت در دهه‌های اخیر و مدیریت ناکارآمد مصرف آب در سطح خانواده و جامعه، از مرحله آمادگی برای خطرِ بحران آب عبور کرده و هم‌اکنون در مرحله مواجهه با خطر قرار دارد، شاید بتوانیم اندک سهمی برای حفظ آب بپذیریم.
بانک سامان با آگاهی نسبت به مسئله جهانی و ملی بحران آب و با هدف ایجاد جریان روشنگری و فرهنگ‌سازی در مورد حفظ آب، در سال 1393 کمپین «آب هست، ولی کم است» را شکل داد. این کمپین آغاز کوششی است که خانواده بزرگ سامان آن را بخشی از رسالت بشری خود می‌داند و مفهوم و ارزشی فراتر از مسئولیت‌پذیری اجتماعی برای آن قائل است.
ما را در این تلاش همراهی و دنبال کنید.


 

اجتماعی

خیریه خانه هفت‌دست

خانه هفت‌دست برای کمک به زنان جامعه محلی به رعایت 10 اصل تجارت عادلانه معتقد است و آن‌ها را راهنمای خود قرار
می‌دهد که عبارت‌اند از:
 • ایجاد فرصت برای تولیدکنندگان محروم؛
 • شفافیت و پاسخگویی؛
 • تمرین و اجرای تجارت عادلانه؛
 • پرداخت عادلانه؛
 • عدم کار کودک و کار اجباری؛
 • عدم تبعیض، تساوی جنسیتی، آزادی مشارکت؛
 • شرایط کاری خوب؛
 • ظرفیت‌سازی؛
 • ترویج تجارت عادلانه؛
 • احترام به محیط‌زیست.
این اصول کلی و حجم زیاد کار در رشته‌های صنایع‌دستی سبب شد تا راهبردهای اساسی خانه هفت‌دست در حوزه مشخص کمک به توانمندسازی زنان محلی درزمینهٔ دستباف‌ها و دوخت‌های سنتی تعیین شود. راهبردهایی که با هدف ارتقا کیفیت زندگی در جامعه محلی و پیوند میان آن سه‌گانه زنان هنرمند، دانشگاه و مصرف‌کنندگان مسئول اجرا می‌شوند.
خانه هفت‌دست چه می‌کند؟
برای اجرایی کردن این راهبردها، روش‌های عملی زیر توسط گروه خانه هفت‌دست انجام می‌شود:
 • آموزش: برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی؛
 • پژوهش: تحقیق درباره ابعاد تاریخی، عناصر طراحی، مواد اولیه، شیوه‌های تولید سنتی، فن‌های جدید، ماشین‌آلات و ابزار مورد استفاده و فرهنگ و سنت‌های تولید منسوجات؛
 • برگزاری نمایشگاه‌های فروش آثار هنری و بسترسازی برای پیوند میان گروه‌های مختلف؛
 • همگرایی با گروه‌های همکار برای کاهش هزینه‌ها و تقسیم‌کار حرفه‌ای؛
 • معرفی بوم‌گردی‌های اصولی به‌عنوان بستری برای آشنایی تولیدات و فرهنگ محلی؛
 • کمک به اطلاع‌رسانی، تبلیغات، معرفی هنرمندان و پژوهشگران.
در صورتی که تمایل به آشنایی بیشتر با خانه هفت دست دارید کلیک کنید.خیریه نیکان ماموت


1401: بنا به درخواست نماینده مجلس شورای اسلامی مردم شریف بهار و کبود آهنگ، مبنی بر کمک در قالب بسته معیشتی به مناسبت عید نوروز و ماه مبارک رمضان، مبلغی بابت تأمین تعداد 500 بسته معیشتی شامل اقلام ذیل با همکاری خیریه نیکان ماموت تهیه و برای توزیع مستقیم به شهرستان مربوطه ارسال شد.
1401: طی قرارداد فی‌مابین مبلغی به‌عنوان کمک‌هزینه بازسازی حداقل 60 واحد مسکونی آسیب‌دیده از زلزله سی سخت در سال 1399، در تاریخ 06/02/1401 به‌حساب خیریه ماموت نیکان واریز شد.
1401: مبلغی بابت تأمین سبدهای معیشتی فصلی خانواده‌های شهر کبودر آهنگ به‌حساب خیریه واریز شد.
 1394: بابت تأمین هزینه عمل پیوند مغز استخوان دختر نوجوانی که به سرطان خون مبتلا بود مبلغی به‌حساب خیریه نیکان ماموت واریز شد.

 کمک به انجمن خیریه زندانیان گرگان

1391 تا 1393: خیریه سامان مبلغی بابت آزادی برخی از زندانیان جرائم غیر عمد استان گلستان پرداخت کرده است.

 همکاری با مؤسسه نیکوکاری مهرآفرین

بانک سامان با همکاری بیمه سامان از طریق مؤسسه نیکوکاری مهرآفرین 30 کودک را تحت پوشش خود قرار داد. حمایت از بنیاد خیریه سپهر

«بنیاد خیریه سپهر»، به‌عنوان یک مؤسسه غیرانتفاعی، غیرسیاسی و غیرتجاری بعد از زلزله بم در دی‌ماه 1382 به‌منظور خدمات‌رسانی به بخشی از آسیب‌دیدگان زلزله بم با مجوز سازمان بهزیستی کشور تأسیس شد.
 1392: بانک سامان باهدف تأمین بخشی از هزینه‌های مراکز نگه‌داری فرزندان سپهر، مراکز حرفه‌آموزی، مراکز نگه‌داری مصدومین نخاعی، زنان سرپرست خانوار و سالمندان این مؤسسه، مبلغی را به این خیریه اختصاص داد.
1391: مبلغی بابت بخشی از هزینه‌های نگهداری فرزندان تحت پوشش این مؤسسه تخصیص داده شد.
1391 تا 1394: طبق تفاهم‌نامه منعقده فی‌مابین بانک سامان و این خیریه، مبلغی بابت بخشی از هزینه‌های نگهداری 7 نفر از کودکان زیر شش سال به‌حساب خیریه واریز شد.
به‌عنوان یک مؤسسه غیرانتفاعی، غیرسیاسی و غیرتجاری بعد از زلزله بم در دی‌ماه 1382 به‌منظور خدمات‌رسانی به بخشی از آسیب‌دیدگان زلزله بم با مجوز سازمان بهزیستی کشور تأسیس شد.


◄ تفاهم‌نامه صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف)
صندوق کودکان سازمان ملل متحد یکی از آژانس‌های سازمان ملل متحد است که برای تحقق حقوق کودکان و کمک به بهبود وضعیت زندگی آنان در سرتاسر جهان فعالیت می‌کند.
 1398: با‌ توجه‌ به تفاهم‌نامه سال 1397، مبلغی توسط این بانک تا تاریخ 9 تیرماه سال 1398 بابت حمایت از آن سازمان واریزشده است. در ادامه همکاری با یونیسف همانند سال 1396 بانک سامان تصمیم دارد مبلغی را بابت حمایت از کودکان به‌حساب سازمان یادشده واریز کند.
1397: با توجه به تفاهم‌نامه منعقده فی‌مابین بانک سامان و صندوق کودکان سازمان ملل متحد در تاریخ 30 خرداد، مبلغی توسط این بانک بابت حمایت از آن سازمان واریزشده است.
همکاری یونیسف و بانک سامان در راستای اجرای اقدامات زیر صورت پذیرفته است:
 • اجرای برنامه شهر دوستدار کودک در ایران
 • اجرای برنامه مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها برای کودکان و نوجوانان
 • مشارکت در جشنواره بین‌المللی فیلم کودک در ایران
 • حمایت از برنامه اطلاع‌رسانی و ارتباطات عمومی درباره مسائل کودکان و فعالیت‌های یونیسف
 • اجرای برنامه طرح‌های نوآورانه برای کودکان در ایران
درج فعالیت‌های یونیسف در سایت بانک سامان
 • کمپین تغذیه با شیر مادر
 • درج فعالیت یونیسف در خودپرداز
 • درج لگو و نام یونیسف در دستگاه‌های خودپرداز، کش‌لس و در سایت (در بخش فروشگاه)
 • امکان کمک به خیریه از طریق تمامی خودپردازها (فعال‌سازی گزینه کمک به خیریه)
 •  تبلیغ همکاری بانک سامان با یونیسف در خودپردازها
 • درج لوگوی یونسیف در سربرگ نامه‌های مدیرعامل


1399: با توجه به تفاهم‌نامه منعقده در تاریخ 30 خرداد 1397 فی‌مابین بانک سامان و دفتر یونیسف در ایران و پرداخت مبلغی توسط این بانک در تاریخ 9 تیرماه 1398 بابت حمایت از آن سازمان در پی ادامه فعالیت‌های این مؤسسه تهیه و ارسال تجهیزات لازم برای تضمین کیفیت آب سیل‌زدگان از طریق خرید سه پمپ با ظرفیت 100 مترمکعب در ساعت برای کمک به استان‌های سیل‌زده گلستان، لرستان و خوزستان در اردیبهشت 1399 (ویدئو تحویل پمپ‌ها به بانک سامان در رسانه اجتماعی (اینستاگرام) به آدرس  فایل instagram


همانند سال‌های گذشته، این بار بابت کمک‌هزینه خرید دستگاه فیبروزسیستیک در حمایت از 60 کودک مبتلابه بیماری ریوی و عفونتی و در برای بهبود کیفیت زندگی این کودکان با یونیسف همکاری کنیم.
به همین دلیل و با توجه به شیوع ویروس کووید 19 که باعث آسیب‌پذیرتر شدن کودکان شده است، مبلغی از محل بودجه خیریه بانک سامان در تاریخ 20/02/1399 به‌حساب یونیسف واریز شد تا مقدمات خرید دستگاه مزبور مهیا گردد. لازم به ذکر است دستگاه. eRapid® Nebulizer System، سریع‌ترین و مؤثرترین سیستم استنشاقی است که باعث کاهش بار درمانی برای کودکان آسیب‌دیده می‌شود و کیفیت زندگی کودکان را به میزان قابل‌توجهی بهبود می‌بخشد. این دستگاه قابل‌حمل بوده، هنگام استفاده صدای کمی دارد و کودکان 6 تا 8 ساله می‌توانند از آن استفاده کنند.

◄ تأمین هزینه خرید مایع دستشویی به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه

 1397: با توجه به زلزله استان کرمانشاه، بانک سامان مبلغی را به‌عنوان حمایت به زلزله‌زدگان آن استان برای تأمین هزینه خرید 423 گالن مایع دستشویی 20 لیتری در تیرماه  پرداخت کرده است.