گواهی اعتبار مولد
اوراق بهاداری است که بر مبنای عقد ضمان به عاملیت و ضمانت بانک در ازای بدهی بنگاه خریدار به بنگاه فروشنده صادر می‌شود. به عبارت دیگر این اوراق بر مبنای بدهی بنگاه خریدار، توسط بانک منتشرشده و به بنگاه فروشنده تخصیص می‌یابد.
خط اعتباری
درصورتی‌که در بانک سامان حساب جاری دارید و نگران کمبود موجودی برای پاس کردن چک‌های خود هستید، با استفاده از تسهيلات خط اعتباری می‌توانید کمبود موجودی خود را از این محل تأمین کنید.
سرمایه در گردش
درصورتی‌که برای پرداخت هزینه‌های کوتاه‌مدت خود شامل: حقوق و دستمزد کارکنان و هزینه‌های جاری نظیر آب، برق، گاز، خرید مواد اولیه، لوازم یدکی، ابزار کار و اتمام کالای نیم ساخته یا در جریان ساخت خود با کمبود نقدینگی مواجه شده‌اید می‌توانید معادل سرمایه موردنیاز خود را از بانک درخواست کنید.
خرید ارز به منظور واردات
درصورتی‌که برای واردات کالای خود با کمبود نقدینگی مواجه هستید، با استفاده از تسهيلات خرید ارز در بانک سامان می‌توانید نقدینگی موردنیاز خود را تأمین کرده و در سررسید مشخص تسویه‌حساب خود را با بانک انجام دهید.
طرح پیوند
اگر در فروش محصول خود نیازمند تأمین مالی خریدار هستید، می‌توانید از طریق محصول پیوند آن را دریافت کنید. در محصول پیوند بانک سامان از طریق اختصاص اعتبار گردان به مشتریان شما و محدودسازی استفاده از آن تنها برای خرید کالا از شما، به فروش نقدی محصولات شما کمک خواهد کرد.
تنزیل اسناد تجاری (خرید دین)
درصورتی‌که کالای خود را به‌صورت مدت‌دار در ازای دریافت چک می‌فروشید، به‌منظور جبران کمبود نقدینگی و تأمین سرمایه در گردش خود می‌توانید چک‌ها یا اوراق تجاری ناشی از معاملات تجاری حاصل از فروش خود را نزد بانک تنزیل کنید.
1399/4/21 شنبه