آغاز مسدودسازی وجوه حساب صادرکننده چک برگشتی در بانک سامان

.1401/3/7 شنبه
 بر اساس قانون جدید چک و با دستور بانک مرکزی وجوه صادرکننده چک برگشتی به میزان کسری مبلغ چک در حساب‌های او در بانک‌های دیگر ازجمله بانک سامان مسدود خواهد شد.
به گزارش سامان رسانه، براساس یکی از بندهای مهم قانون جدید چک، بانک‌ها مکلف هستند تا در صورت کافی نبودن موجودی حساب صادرکننده چک، وجه چک را از محل موجودی سایر حساب‌های صاحب حساب به ترتیب اولویت از سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت، سپرده سرمایه‌گذاری بلندمدت، سپرده سرمایه‌گذاری قرض الحسنه پس‌انداز و سپرده سرمایه‌گذاری قرض الحسنه جاری و همچنین مسدود کردن کلیه حساب‌ها و کارت‌های بانکی و هر مبلغ متعلق به صادرکننده به میزان مبلغ چک، پرداخت کنند.
ازاین‌رو با اعلام بانک مرکزی، از روز شنبه 7 خرداد 1401 بانک سامان نیز به فرآیند مسدودسازی وجوه صادرکنندگان چک برگشتی پرداخته و بر این اساس به میزان کسری مبلغ چک وجوه موجود در حساب صاحبان چک‌های برگشتی مسدود خواهد شد.
لازم به ذکر است که بانک سامان در صورت برگشت خوردن چک، موضوع مسدود شدن موجودی حساب را از طریق پیامک به صادرکننده چک اعلام خواهد کرد. همچنین مبالغ مسدود شده تا طی شدن مراحل قانونی و صدور دستور قضایی و یا جلب رضایت ذینفع چک، در حساب مسدود خواهد ماند.
 
برچسب خبر:
1399/4/21 شنبه