تسهیلاتی برای اشتغال‌زایی

زمان مطالعه: 7 دقیقه
بشنویم
0:00
/
تسهیلات وام اشتغال زایی بانک سامان
نویسنده :راضیه غنجی تاریخ:1400/11/12
از وقتی که یک روز در هفته خود را صرف کمک به افراد بی‌بضاعت و کم‌توان کرده‌ام احساس خیلی خوبی دارم. انگار سبک شده‌ام و آرامشی وصف‌نشدنی سرتاسر وجودم رو در بر گرفته است. در آنجا کارهای مختلفی انجام می‌دهم: از کمک به بیماران و خرید بسته‌های معیشتی گرفته تا رفتن به کهریزک و کمک به پدر و مادرهای عزیز و محترم. خیلی احساس مفیدبودن دارم و گاهی وقت‌ها از اینکه فقط یک روز می‌توانم این کار را انجام بدهم شرمنده این افراد هستم.
جالب است یک بار یکی از کسانی که در کمیته امداد کار می‌کرد در مورد تسهیلاتی صحبت کرد که بانک سامان به عنوان وام به افراد تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی می‌دهد. من خودم یکی از مشتریان قدیمی بانک سامان هستم و از نوجوانی در این بانک حساب دارم. برایم جالب بود که بانک سامان هم به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی وام می‌دهد. با خودم گفتم بهتر است شرایط دریافت وام را مطالعه کنم تا اگر زمانی لازم شد به این افرادی که تحت نظر کمیته امداد هستند بگویم. مطمئنم بسیاری از مددجوها و حتی افرادی که این مددجوها را استخدام کرده‌اند می‌توانند در زمینه‌های زیادی از این وام استفاده کرده و خیلی از مشکلاتشان حل خواهد شد.

وام کمیته امداد بانک سامان قرض‌الحسنه است


اگر بخواهم خیلی ساده توضیح دهم منظور از قرض‌الحسنه قراردادی است که بر اساس آن بانک موظف می‌شود مبلغ معینی را به فرد یا شرکت به صورت قرض بدهد و صرفاً معادل همان مبلغ را پس بگیرد. یعنی در این نوع نرخ کارمزد دریافتی بانک صفر تا چهار درصد است.
وام کمیته امداد بانک سامان هم زیرمجموعه‌ وام های قرض‌الحسنه است. هدف این نوع وام‌ها تأمین وسایل و تجهیزات لازم برای اشتغال‌زایی است. افرادی هدف این وام‌ها هستند که از هر گونه امکانات برای شروع کسب‌وکار خود بی‌بهره هستند. بیشتر هم بر مواردی مثل تولیدات کشاورزی، دامی یا صنعتی تمرکز دارند.

وام کمیته امداد بانک سامان

بانک سامان با هدف کمک به افراد تحت حمایت کمیته امداد و کمک به طرح‌های اشتغال‌زایی تصمیم گرفته است تا هم به مددجویان کمیته امداد و هم کارفرمایانی که توسط کمیته امداد معرفی می‌شوند تسهیلات ارائه کند.
به طور کلی، منظور از وام تسهیلاتی است که برای حل بخشی از مشکلات مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی در حوزه‌های مختلف پرداخت می‌شود. بانک سامان وام کمیته امداد را در اختیار کسانی قرار می‌دهد که از طرف این سازمان معرفی‌نامه داشته و طرح خود اشتغالی‌شان به تأیید آن‌ها رسیده باشد.
خوب است که بدانید کمیته امداد امام خمینی به مواردی مثل تأمین هزینه‌های درمان، خرید مسکن، ودیعه مسکن، خرید لوازم خانه، هزینه تحصیل، کمک هزینه ازدواج، پرداخت بدهی، پرداخت دیه و مهم‌تر از همه اشتغال تأییدیه پرداخت وام را صادر می‌کند.

مبلغ وام کمیته امداد بانک سامان

بانک سامان به مددجویان کمیته امداد تا سقف 50 میلیون تومان و به کارفرمایان تا سقف 2 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌کند. یکی از ویژگی‌های خوب این وام این است که دوره تنفس برای آن در نظر گرفتند. دوره تنفس یعنی اینکه پرداخت اقساط را می‌توانید تا یک سال بعد از دریافت تسهیلات به عقب بیاندازید. زمانی که پرداخت اقساط شروع شد، تسویه وام کمیته امداد به صورت اقساطی خواهد بود و تا هفت سال فرصت دارید مبلغ وام را به بانک برگردانید.

چه کسانی می‌توانند از وام کمیته امداد بانک مسکن استفاده کنند؟

اگر فرد از مددجویان کمیته امداد امام خمینی است برای دریافت وام کمیته امداد بانک سامان باید اول طرح خود اشتغالی‌اش را به تأیید کمیته امداد برساند. اگر فرد متقاضی وام کارفرما است باید حداقل 40 نفر از مددجویان کمیته امداد را استخدام کرده باشد.
هنگام ارائه درخواست وام کمیته امداد، کارفرما باید به بانک یک وثیقه ارائه کند. این وثیقه می‌تواند، گواهی سپرده، اوراق مشارکت دولتی یا اوراق مشارکت بانک مرکزی و یا وثیقه بانکی باشد. فردی که مددجو است باید برای وثیقه وام کمیته امداد یک برگه چک معادل مبلغ وام به بانک داده و یک نفر ضامن هم معرفی کند.

نحوه دریافت وام کمیته امداد بانک سامان


برای دریافت وام کمیته امداد باید به یکی از شعبه‌های بانک سامان مراجعه کرده و به صورت حضوری درخواست خودتان را ثبت کنید. هر کسی که از طرف کمیته امداد امام خمینی معرفی‌نامه داشته می‌تواند برای این وام درخواست دهد. در ضمن، شخص درخواست‌دهنده، چه مددجو و چه کارفرما، نباید سابقه چک برگشتی داشته باشند و در سیستم بانکی کشور هم اسمشان به عنوان دارنده مطالبات غیرجاری ثبت نشده باشد.
در نهایت اعتبار شما باید توسط بانک سامان ارزیابی شود و در صورت دریافت تأیید و اعتبارسنجی درخواست وام شما نهایی خواهد شد.
 
رسول
3
1
1400/12/9 23:01:13
عالی

نظرات
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
1400/9/10 چهارشنبه