خونه باش‌ و بخر

زمان مطالعه: 8 دقیقه
بشنویم
0:00
/
درگاه پرداخت اینترنتی
نویسنده :راضیه غنجی تاریخ:1400/11/11
خدا آن روز را برای شما نیاورد که جزو معدود افراد فامیل باشید که رشته‌ مربوط به کامپیوتر خوانده باشد. قبل‌ترها اقوام از مهندسین کامپیوتر می‌خواستند که برایشان ویندوز عوض کنند؛ اما امروزه با ورود گوشی‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی به زندگی‌های‌مان، کاربرد یک مهندس کامپیوتر در فامیل، خیلی بیشتر از عوض‌کردن ویندوز یک کامپیوتر عقب‌مانده و از کار افتاده است.
مثلاً چندین سال است که یکی از اقوام ما، هر بار که می‌خواهد بسته اینترنتی بخرد، به من زنگ می‌زند تا راهنمایی‌اش کنم.
یکی دیگر از اقوام هم، برای راهنمایی در مورد کار با شبکه‌های اجتماعی با من تماس می‌گیرد.
به تازگی هم برخی خرید اینترنتی را یاد گرفته‌اند و اصلاً دیگر دل‌شان نمی‌آید سری به مغازه‌های بیرون از خانه‌شان بزنند و خرید کنند. هر جایی از پروسه خرید اینترنتی که برایشان نامفهوم باشد هم باز تلفن من است که زنگ می‌خورد!

خرید اینترنتی و عذاب‌های یک مهندس IT (نه کامپیوتر!)

اوایل که همه حس بی‌اعتمادی به خرید اینترنتی داشتند، همیشه باید افراد را متقاعد می‌کردیم که اگر 4 میلیون به صورت اینترنتی برای خرید لپ‌تاپ واریز کردید، لزوماً کلاه‌تان را برنداشته‌اند! شما فقط مدرن و به‌روز هستید که از فروشگاه‌های آنلاین خرید می‌کنید!
اما حالا که شبکه‌های اجتماعی و فضای وب، تبدیل به بنگاه کسب‌و‌کارهای دیجیتال شدند، اغلب افراد رابطه بهتری با موضوع خرید اینترنتی پیدا کردند. اصلاً موردی می‌شناسم که صبح‌ها از داخل رخت‌خواب هم وارد اینترنت می‌شود تا خرید کند!

موضوع مهمی که خیلی از کسب‌وکارها به آن توجه نکردند، رابط کاربری مناسب برای مخاطبین‌شان است.
شاید هم شما آنقدر حواس‌تان جمع بوده که برای تمامی بخش‌های مختلف کسب‌وکارتان رابط کاربری عالی در نظر گرفته باشید، اما مثلاً یک موردی که کمتر به ذهن‌تان خطور می‌کرده، از قلم افتاده باشد. مثل درگاه پرداخت اینترنتی!
همین درگاه اینترنتی که برای سایت یا اپلیکیشن موبایل‌تان انتخاب می‌کنید، هزار سوال برای برخی مخاطبان ایجاد می‌کند. اصلاً برخی حوصله‌شان نمی‌کشد که هربار برای خرید، اطلاعات کارت‌شان را از اول وارد کنند.

این مشکلات شما را چطور می‌شود حل کرد؟
برخی کاربران‌تان کاملاً بیخیال می‌شوند و برخی دیگر هم به من و دیگر مهندسان زنگ می‌زنند!

مشکلاتی که کمتر کسی از آن حرف می‌زند

اگر شما رابط کاربری خوب و آسانی برای بخش پرداخت فروشگاه‌تان نداشته باشید، من و امثالم مجبور می‌شویم که همیشه جواب تلفن دهیم.
شاید باورتان نشود، همین بخش پرداخت گاهی می‌تواند یک مشتری بالقوه را بپراند.
اگر حسابی بر روی کسب و کارتان و استراتژی‌های مختلف آن کار کرده باشید، باید این را بدانید که برای مخاطبین شما یک رابط کاربری آسان و کاربردی، خیلی مهم‌تر از این است که شما چه محصولاتی برای فروش دارید.
برای مثال، اگر از افرادی که اطلاعات کارت‌شان را حفظ هستند فاکتور بگیریم، بقیه افراد برای هر خریدی که انجام می‌دهند باید همیشه کارت‌شان را در دست بگیرند تا اطلاعات آن را وارد کنند.
به همین دلیل، وقتی وارد فروشگاه اینترنتی‌ای می‌شوند که درگاه پرداخت آن، بعد از اولین پرداخت از کارت، اطلاعات آن را حفظ می‌کند، حداقل دیگر مجبور نمی‌شوند بابت هر خریدی، کارت‌شان را بیاورند تا اطلاعات آن را درج کنند.
علاوه بر این، سرعت و دقت درگاه پرداخت اینترنتی خیلی مهم است؛ اگر پرداخت با مشکل مواجه شود، بانک در تمامی ساعات پاسخگو خواهد بود؟
متاسفانه در برخی موارد بانک پاسخگو نیست و احتمالاً افراد به من و دیگر مهندسان جامعه زنگ می‌زنند! ما هم کاری از دستمان برنمی‌آید و فقط می‌توانیم به آن‌ها بگوییم که صبور باشند.

انتخاب با شماست

درگاه پرداخت اینترنتی بانک سامان، هم اطلاعات کارت (به‌جز CVV2 و رمز 2) را حفظ می‌کند و هم ارتباط با مشتریان قوی‌ای دارد.
در این صورت دیگر کمتر کسی بابت خطای پیش‌آمده در پرداخت خودش را به این در و آن در می‌زند تا سرنوشت پولش را بداند.
همچنین دیگر نیازی به همراه داشتن کارت در هنگام پرداخت ازطریق درگاه اینترنتی نیست.
کار با این درگاه پرداخت خیلی آسان است و همه‌چیز سر جای خودش قرار دارد.
از طرفی، شما می‌توانید با اپلیکیشن موبایلت یا امکان نت‌‌بانک سایت بانک سامان، تمام گزارشات مالی مربوط به درگاه پرداخت خود را ببینید.
حالا اگر شما جزو آن دسته از صاحبین کسب و کاری هستید که راحتی کاربران‌تان در اولویت قرار دارد و این راحتی را در گروی استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی بانک سامان می‌بینید، ادامه این مطلب را بخوانید.

چطور درگاه پرداخت اینترنتی بانک سامان را دریافت کنیم؟

هر چیزی که به بانک سامان مربوط می‌شود، یک مزیت خیلی برجسته دارد؛ آن هم این است که لزوماً احتیاجی به مراجعه حضوری به بانک نیست.
شما می‌توانید از طریق مراجعه اینترنتی به این لینک، درخواست درگاه پرداخت اینترنتی‌تان را ثبت کنید.

شرایط دریافت درگاه پرداخت اینترنتی بانک سامان

دریافت درگاه پرداخت اینترنتی سامان، چند شرط اصلی دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:
  • شما باید یک سری مجوز شغلی معتبر حقوقی و حقیقی مثل پروانه کسب یا جواز کار مرتبط با نوع فعالیتی که انجام می‌دهید داشته باشید.
  • باید حتماً اقامتگاه قانونی داشته باشید.
  • کسب‌و‌کار شما باید دارای نماد اعتماد الکترونیک باشد.
  • حتماً کد رهگیری ثبت نام مالیاتی داشته باشید.
و موارد دیگری که همه‌اش را می‌توانید در این نشانی بخوانید.
نکته مهمی که ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشد  این است که یک درصد از مبلغ هر تراکنش تا سقف 4000 تومان به عنوان کارمزد به حساب بانک سامان کسر می‌شود.

جمع‌بندی

چه صاحب اپلیکیشن باشید و چه سایت، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً برای قسمت پرداخت‌تان، درگاه پرداخت اینترنتی در نظر بگیرید.
شما نمی‌توانید از مشتریان‌تان انتظار داشته باشید که برای خرید یک محصول، به بانک بروند و به شماره حساب شما پول واریز کنند و فیش آن را برایتان بفرستند. شاید برخی از افراد این کار را بکنند، اما رقبایتان انتظار مصرف‌کننده را خیلی بالاتر برده است!
در نتیجه از شما دعوت می‌کنیم که حتماً فعال‌سازی درگاه پرداخت را برای سایت یا اپلیکیشن موبایل‌تان در نظر بگیرید.

 

نظرات
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
1400/9/10 چهارشنبه