محصولات ویژه بانک سامان برای تأمین داروی کشور

.1399/10/14 یکشنبه

بانک سامان باهدف حفظ و تأمین امنیت داروی کشور، محصولات ویژه‌ای را برای شرکت‌های فعال در صنعت داروی کشور ارائه می‌دهد.

به گزارش سامان رسانه، با توجه به اهمیت حوزه دارو در تأمین سلامت اقشار مختلف جامعه، بخش دارو همواره به‌عنوان بخش استراتژیک در بانک سامان موردتوجه بوده و این بانک در سال‌های گذشته با عمده شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه‌های تولید، توزیع و واردات دارو همکاری داشته است. این همکاری باعث شده تا بانک سامان، شناخت بهتری از زنجیره ارزش صنعت دارو در کشور کسب و محصولات متناسبی را برای مشتریان خود فراهم کند.
بر این اساس در حوزه تولید دارو، گستره محصولات مشتریان ما، شامل مواد اولیه و محصولات نهایی می‌شود. تولیدکنندگان دارو عموماً از خدمات تأمین سرمایه در گردش و تأمین مالی بانک سامان برای واردات مواد اولیه، قطعات خطوط تولید و ... استفاده می‌کنند. همچنین در حوزه طرح‌های ایجادی و توسعه‌ای، به‌منظور واردات ماشین‌آلات خطوط تولید این صنعت، بانک سامان مشتریان خود را نسبت به پرداخت تسهیلات یا تأمین مالی از طریق بازار سرمایه، در قالب تسهیلات بلند‌مدت اقدام می‌کند.
همچنین در حوزه توزیع دارو، توزیع‌کنندگان بیش از هر چیز از خدمات بانک سامان در حوزه تأمین مالی به‌صورت غیرمستقیم و با بهره‌گیری از طرح پیوند بانک سامان استفاده می‌کنند و با استفاده از این طرح از مزایای آن همچون حذف چک‌های مدت‌دار از کسب‌وکارها و جانشین کردن تسهیلات بانکی و سهولت در تسویه مدت‌دار با طرف‌های تجاری بهره‌مند می‌شوند.
در کنار تمامی این‌ها در حوزه واردات دارو، بیشترین حجم واردات داروی ساخته‌شده، مواد اولیه و تجهیزات پزشکی به ایران از مبدأ اروپا انجام می‌شود. با توجه به نوسانات نرخ و دسترسی به ارز و اثر آن بر کسب‌وکار واردکنندگان، سعی بانک سامان بر آن بوده تا با استفاده از کانال‌های پرداخت بین‌المللی مناسب، خدمات مالی خود را با بالاترین سرعت ممکن به واردکنندگان دارو ارائه کند.
بر این اساس، بانک سامان خدمات خود را برای فعالان این صنعت در قالب تأمین مالی، اعتباری، ارزی و خدمات پایه بانکی و سایر خدمات نوین بانکی سازمان‌دهی کرده است. علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات قابل‌ارائه به فعالان صنایع دارویی می‌توانند به صفحه اختصاصی این صنعت در سایت بانک سامان مراجعه و یا با شماره 02164054234 تماس بگیرند.
برچسب خبر: بانک سامان , بانک عامل غذا و دارو
1399/4/21 شنبه