افتتاح مدرسه بانک سامان در روستای قوشجان‌آباد استان گلستان

.1401/8/8 یکشنبه

آیین افتتاح مدرسه 6 کلاسه بانک سامان با حضور مدیران ارشد این بانک، مسئولان محلی شهرستان آق‌قلا و اهالی این روستا برگزار شد.

به گزارش سامان رسانه، بانک سامان در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی با تخصیص اعتبار از محل بودجه فعالیت‌های خیریه خود، اقدام به ساخت و تکمیل مدرسه 6 کلاسه در روستای قوشجان‌آباد از توابع شهرستان آق‌قلا استان گلستان کرد.
در مراسم افتتاح این مدرسه 6 کلاسه که به نام «سامان» نام‌گذاری شده، جمعی از مسئولان محلی، مدیران ارشد بانک سامان و اهالی روستای قوشجان‌آباد حضور داشتند.
در این مراسم سلیمان هاشمی فرماندار شهرستان آق‌قلا ضمن تقدیر از اقدام بانک سامان برای احداث این واحد آموزشی، خواستار تداوم اقدامات خیریه بانک در مناطق محروم شهرستان آق‌قلا شد.
همچنین رضا شیرین گوهریان معاون اعتباری بانک سامان طی سخنانی با ابراز خرسندی از افتتاح مدرسه سامان گزارشی از اقدامات خیریه این بانک در جهت توسعه فضاهای آموزشی در سراسر کشور داد.
وی به پیشتاز بودن این بانک در پیشبرد امور عام‌المنفعه اشاره کرد و ادامه داد: بانک سامان توسعه فضاهای آموزشی در مناطق محروم را سرلوحه اقدامات خود قرار داده و بر همین اساس تاکنون 8 مدرسه در مناطق محروم کشور توسط بانک سامان احداث شده است.
وی سپس ادامه داد: احداث مدرسه «سامان» شهرستان قوشجان‌آباد نیز باهدف ارج نهادن به سرمایه‌های ملی این منطقه صورت گرفته است.
 لازم به ذکر است، این مدرسه شش کلاسه مشتمل بر 745 متر ساختمان آموزشی و 1500 متر محوطه، با سرمایه‌گذاری 55 میلیارد ریالی بانک سامان احداث شده که تفاهم‌نامه ساخت این مدرسه پس از وقوع سیل در استان گلستان و بررسی‌های دقیق میدانی، با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور امضا شد.
با ساخت این مدرسه شش کلاسه در شهرستان آق‌قلا، بانک سامان تاکنون هشت مدرسه با بالاترین استانداردهای ساختمانی و تجهیزات، در سراسر ایران ساخته و هزاران دانش‌آموز را در سراسر کشور راهی فضاهای آموزشی کرده است.
لازم به ذکر است که بانک سامان سال‌هاست در حوزه مسئولیت اجتماعی با احداث چندین مدرسه در مناطق محروم، تجهیز بیمارستان‌ها، کمک به بیماران نیازمند، حمایت از دانش‌آموزان مستعد نیازمند و کمک در تأمین آب شرب از طریق دفتر یونسکو، اقدامات قابل‌توجهی انجام داده است.


برچسب خبر:
1399/4/21 شنبه