دانسا

موبایلت، موبایل‌بانکی با تکاپوی بهترین بودن و بهترین ماندن!

.1398/12/12 دوشنبه

موبایلت، اپلیکیشن جدید بانک سامان است که قصد دارد در قدم نخست، نیاز مشتریان بانک را به خدمات موبایلی پاسخ دهد و در گام بعدی، به پارادایم بانکداری دیجیتال وارد شود.

در پارادایم بانکداری امروز، موضوع سهولت استفاده از خدمات و کاهش هزینه‌های عملیاتی از اهمیت بالایی برخوردار است درنتیجه بانک‌ها تمایل زیادی به توسعه اپلیکیشن‌های بانکی دارند. در این راستا بود که بانک سامان در اسفندماه 1۳۹۶ ، با وجود سامانک، به اپلیکیشن موبایلت نیز اجازه فعالیت در محیط عملیاتی بانک را داد. موبایلت در همان روزهای نخست، به لحاظ تجربه کاربری و طراحی متفاوت، مورد توجه اهالی صنعت قرار گرفته و تا کنون موفق شده است 3 جایزه برتر کشوری را بدست آورد تا جائیکه امروز، یکی از مدعیان اصلی حوزه بانک‌تک به شمار می‌رود. وقتی در میان انواع فینتک، حرف از بانک‌تک می‌زنیم منظورمان ارائه خدمات بانکی در بستری فینتکی و غیربانکی است؛ چنین کاری نیازمند برخورداری از دانش و آگاهی لازم در خصوص محصولات و نیازهای بانکی مشتریان است؛ این مقوله در ایران آنهم با توجه به مشکلات عدیده بانک‌ها در سودآوری و نظام کارمزد نابهینه از یک سو و عدم وجود قوانین مشخص در حوزه بانکداری دیجیتال از سوی دیگر، چالش‌های جدی دارد که وقتی از موبایلت در خصوص چگونگی نیل به این هدف پرسیدیم اذعان داشتند که توسعه و پشتیبانی اپلیکیشن بانکی را با علم به همین چالش‌ها و بمنظور کسب تجربه و همکاری نزدیک با نظام بانکی برگزیده‌اند که در این مسیر، بانک سامان بخاطر رویکرد پیشرو به محصولات الکترونیکی، بهترین بستر برای تحقق این رؤیای مشترک بین بانک و فینتک بوده است.
تیم موبایلت، کماکان ماموریت غایی خود را بانک‌تک می‌داند و در عین حال، اراده دارد تا بهترین موبایل‌بانک ایران را برای بانک سامان پشتیبانی کند و این موضوع را وظیفه نخست خود می‌داند.     
به گزارش روابط عمومی بانک سامان،‌ موبایلت در سال 1398 رشد ۲۰۰ درصدی کاربران را تجربه کرده و توانسته میزبان ۱۹ هزار میلیارد تومان انتقال وجه مشتریان باشد.
موبایلت یک دستیار مالی هوشمند است که دارندگان انواع حساب‌های سامانی با استفاده از آن می‌توانند تمام خدمات بانکی شامل انتقال وجه، خدمات مرتبط با چک و تسهیلات و دیگر امور بانکی را به سهولت انجام دهند. همچنین کاربران سامانی این اپلیکیشن می‌توانند تمام هزینه‌ها و درآمدهای ماهانه خود را به تفکیک دسته‌بندی‌های مختلف ببینند و نمودار آنها را مشاهده کنند؛ اما این اپلیکیشن درعین‌حال که برای مشتریان و کاربران بانک سامان یک موبایل‌بانک محسوب می‌شود، برای کاربران عمومی خود نیز یک اپلیکیشن پرداختی است.
درواقع موبایلت می‌خواهد پاسخی برای نیازهای مالی کاربران باشد و در این راستا نیز به‌روزرسانی‌های مستمری داشته است؛ اضافه شدن امکانات جدیدی همچون صدور مجدد رمز نت‌بانک، استعلام و پرداخت تمام قبوض خدماتی، سرویس گزارش و مغایرت‌گیری کارت‌خوان پذیرندگان سامانی و کارتابل بانکی حساب‌های شرکتی ازجمله موارد توسعه موبایلت در سال 1398 بود.
یکی از اقدامات مهم این اپلیکیشن در این سال توسعه اولین نسخه وب‌اپلیکیشن بانکی ایران برای موبایلت بوده است و به این ترتیب، موبایل‌بانک سامان هم‌اکنون در سه نسخه اندروید، iOS و PWA برای کاربران بانک در دسترس است.
تلفیق خدمات بانکی و پرداختی در یک اپلیکیشن برای اولین بار، سهولت در ورود به اپلیکیشن با اثرانگشت و فیس آی‌دی، ارائه خدمات مرتبط با چک و تسهیلات بانکی و پیاده‌سازی سرویس‌های مربوط به رمز، بخشی از نوآوری‌های تیم موبایلت است.
گروه موبایلت در شرکت وینگ متولد و به سمت ارائه راهکاری بانکی موبایلی تمایل پیدا کرد. موبایلت به‌ مرور با بانک سامان وارد مذاکره شد و اعتماد مسئولان بانک را جلب کرد تا سرانجام در سال ۱۳۹۶ به APIهای عملیاتی متصل شد و هم‌اکنون، با همکاری چند شرکت فناورانه گروه مالی سامان، مشغول پروژه‌های بزرگی است که به گفته آنان، سال ۱۳۹۹ شاهد شکوفایی بیش از پیش آنان و رونمایی از راهکارهای مالی هوشمند سامانی خواهیم بود.
برچسب خبر: موبایلت , بانک سامان
1399/4/21 شنبه