1399/4/21 شنبه

سپرده قرض الحسنه جاری
سپرده‌ای است که برای تسهيلات مبادلات مالی در اختیار مشتریان قرار گرفته و با استفاده از این سپرده ضمن دریافت دسته‌چک می‌توانید عملیات روزانه بانکی شامل، برداشت از حساب، انتقال وجه، ساتنا، پایا، دریافت انواع چک‌های بانکی و بین‌بانکی و ... را نیز انجام دهید.
مزایا
  • به منظور استفاده از سود سپرده‌های کوتاه‌مدت، می‌توانید سپرده کوتاه‌مدت خود را پشتیبان حساب جاری قرار دهید.
  • امکان ارائه درخواست صدور مجدد دسته‌چک، علاوه بر شعبه افتتاح کننده حساب جاری در سایر شعب بانک نیز امکان‌پذیر است.
خوب است بدانید
با استفاده از این سپرده می‌توانید از درگاه‌های الکترونیک شامل نت‌‍بانک، موبایل بانک، تلفن‌بانک عملیات روزانه بانکی خود را نیز انجام دهید.
این سپرده از نوع سپرده قرض‌الحسنه بوده و به آن سود تعلق نمی‌گیرد.
افتتاح سپرده برای افرادی که دارای چک برگشتی رفع سوء‌اثر نشده باشند یا دارای تسهيلات معوق، امکان‌پذیر نیست و در رابطه با اشخاص حقوقی می‌بایست تمامی امضاداران سابقه چک برگشتی یا تسهيلات معوق نداشته باشند.
برای دریافت این محصول چه شرایطی باید داشته باشیم؟
تمامی افراد حقوقی که در داخل کشول و در مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده یا به موجب قانون تأسیس شده باشند، امکان افتتاح حساب جاری را دارا هستند.
درگاه دریافت محصول
شما می‌توانید با مراجعه به هر یک از شعب ما این محصول را دریافت کنید.
محصولاتی که ممکن است برای شما مفید باشد.
سوالات متداول
هیئت مدیره یک شرکت یا افرادی که حق امضا دارند : کدام یک اگر چک برگشتی داشته باشند، مشکل‌زا است ؟‌
در اصلاحیه جدید سال 1397 قانون صدور چک علاوه بر شخص صاحب حساب، وکیل یا نماینده (اعم از مدیر یا سایر نمایندگان شرکت) که اقدام به صدور (امضاء) چک به نیابت از شخص صاحب حساب می نمایند، مسؤلیت داشته و مشمول محرومیت های قانونی می گردند. 
اگر بانک عامل اپلیکشین یا نرم‌افزار نداشته باشد، مشتری که دارای چک جدید صیاد است چکار باید انجام دهد؟
می توانند مراجعه حضوری به شعبه داشته باشند.
آیا چک صیاد طرح قدیم طبق روال قبل پیش می‌رود؟
بله تا زمان پایان برگ‌های دسته چک های قدیمی و دریافت دسته چک های با ظاهر و مندرجات جدید صدور و وصول چک‌ها به شکل سابق تداوم می‌یابد.
چکی که از کسی گرفته می‌شود و چند دست چرخیده به چه صورت است؟
نقل و انتقال چک های با ظاهر و مندرجات جدید در صورت ثبت مراتب انتقال در سامانه صیاد بلامانع است و در مورد چک های صادره از دسته چک های قدیم، نقل و انتقال عادی چک کما فی السابق بلامانع است. 
اگر چک برای ضمانت باشد و تاریخ نداشته باشد به چه صورت است ؟
صدور چک های با ظاهر و مندرجات جدید در هر صورت مستلزم ثبت در سامانه صیاد است. صدور چک برای ضمانت بلامانع است و لی چک بدون تاریخ اساساً قابل وصول نمی باشد. وصول چنین چکی منوط به درج تاریخ است و بانک در مقام تأدیه وجه آن به ضمانی بودن آن ترتیب اثر نخواهد داد.