1399/4/21 شنبه

شرکت اعتبارسنجی حافظ سامان ایرانیان
شرکت اعتبارسنجی حافظ سامان ایرانیان (ICBS) به‌عنوان یکی از شرکت‌های گروه مالی سامان مأموریت اعتبارسنجی خود را در سال 1386 باهدف راه‌اندازی یک مرکز جامع اعتبار سنجی در کشور آغاز کرد که تقریباً کل سهام آن متعلق به بانک سامان است. این شرکت همچنین از سال 1392 مأموریت وصول مطالبات بانک سامان و از سال 1399 مأموریت مدیریت بر طرح‌های مشارکت مدنی بانک سامان را به عهده گرفته است. از فعالیت‌های جانبی این شرکت رتبه ‌بندی اعتباری تحت نظارت واحد رتبه ‌بندی اتاق ایران و همچنین توسعه بازار ابزارهای تضمین ازجمله انواع ضمانت ‌نامه‌ و بیمه ‌نامه‌ها بوده است که بدین منظور در سال 1398 موفق به دریافت مجوز کارگزاری از صندوق ضمانت صادرات ایران به شماره پروانه 22380 شد. در حال حاضر فعالیت مجموعه در چهار حوزه کلیدی اعتبار سنجی، وصول مطالبات معوق، مدیریت بر طرح‌های مشارکت مدنی بانک سامان و کارگزاری صندوق ضمانت صادرات است.
این شرکت علاوه بر تولید سامانه‌های اعتبارسنجی برای بانک سامان که شامل اعتبارسنجی اشخاص حقیقی، اشخاص حرفه‌ای و اشخاص حقوقی هستند، از سال 1392 خدمات اعتبارسنجی خود را به شرکت‌هایی که فروش اعتباری دارند نیز ارائه می‌کند. از آن زمان تاکنون، بسیاری از کسب‌وکارهایی که محصولات خود را به‌صورت اعتباری و اقساطی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند؛ با استفاده از محصولات اعتبارسنجی این شرکت توانسته‌اند حجم فروش خود را گسترش داده و به‌طور هم‌زمان از بروز مطالبات معوق پیشگیری کنند.
در راستای وصول مطالبات معوق بانک سامان اعم از رهنی و غیر رهنی این شرکت با همکاری بیش از هفتاد وکیل دادگستری و نماینده حقوقی در سطح کل استان‌های کشور اقدامات قانونی را از طریق دوایر اجرای اسناد رسمی و محاکم دادگستری پیگیری می‌نماید و ضمناً به‌منظور مدیریت بهینه مأموریت وصول مطالبات معوق که در شرایط کنونی صرفاً به بانک سامان ارائه می‌شود، یک سامانه جامع حقوقی نیز توسعه داده ‌شده است که تمامی فرآیندهای ساماندهی، پیگیری و وصول مطالبات معوق را در برمی‌گیرد.
 
تماس
نشانی پستی: خیابان شریعتی، نرسیده به اتوبان همت، نبش کوچه اتو بانک، برج جام، طبقه پنجم غربی
کد پستی: 1661734617
تلفن: 02164054518
ایمیل: info [at] icbs [dot] ir
وب‌سایت: ICBS.ir