1399/4/21 شنبه

شرکت بیمه سامان
شرکت بيمه سامان در تاریخ 27/11/1383 به‌منظور ارائه خدمات بیمه‌های بازرگانی در رشته بیمه‌های اموال، مسئوليت و اشخاص با سرمايه 200 ميليارد ريال، منقسم به 200 ميليون سهم باارزش اسمي يک هزار ريال در تاریخ 12/12/1383 مجوز فعاليت خود را در رشته‌های زندگی، غیرزندگی و بیمه‌های اتکايي از بيمه مرکزي جمهوری اسلامی ایران دریافت نمود و به‌عنوان، عضو گروه مالی سامان فعاليت خود را آغاز کرد.
سرمایه فعلی شرکت طی ثبت افزایش سرمایه شرکت، مورخ 26 اسفند 1399، به مبلغ 2,055,019 میلیون ریال افزایش یافت.
شرکت بیمه سامان با اتکا به سرمایه مالی و سرمایه‌های انسانی مجرب و ارزشمند، با اعتقاد به تعامل و همدلی با گروه‌های ذینفع، همواره سعی بر آن داشته است تا خدمتی متمایز را برای بیمه‌گذاران خود در سراسر کشور به ارمغان آورد. شرکت بیمه سامان مفتخر است که در 26 شعبه اصلی و در تمامی باجه‌های بانک سامان و همچنین به کمک نمایندگان دلسوز مجموعه در سراسر کشور، خدمات بیمه‌ای ارائه می‌کند.
فعالیت شرکت بیمه سامان در طول بیش از 16 سال، این شرکت را به این اعتقاد و باور رسانده است که تغییرات شرایط کسب‌وکار و شاخصه‌ای اقتصادی در هر زمان در طی دوره فعالیت می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد فرصت‌ها و بهره‌برداری هر چه بیشتر از تهدیدهای محیط باشد. این تغییرات همواره منشأ پویایی و تکامل بوده و در هر زمان، شرکت بیمه سامان را بر آن داشته تا بهبود مستمر را بر مبنای علوم و دانش‌های روزبه کار گیرد. توجه به خطوط اصلی تعیین‌شده توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بهره‌مندی از مقررات حاکمیتی شرکتی، نقش بسیار کلیدی درراه رسیدن به اهداف بیمه سامان داشته است. شرکت بیمه سامان بر این باور است که ساختارگرائی، انضباط مالی و تفکر خارج از چارچوب در رویارویی با مسائل و مشکلات همواره تأثیر بسزایی بر رشد و توسعه این شرکت خواهد داشت.
بیمه سامان بر آن است تا با برنامه‌ریزی بتواند، با این تحولات در پایه‌گذاری اکوسیستم بیمه دیجیتال در کشور نقش‌آفرینی کنیم، و مدل کسب‌وکار بیمه سامان را نیز تغییر دهد در گروه بیمه سامان برای طراحی اکوسیستم و مدل کسب‌وکار جدید تحقیق و اقدام شده و نتایج آن خود را در قالب عرضه الکترونیکی بیمه در رشته‌های مختلف، کارخانه نوآوری، همکاری نزدیک با شرکت‌های دانش‌بنیان (در حوزه‌هایی مانند IoT، Telematics، Blockchain و غیره) نشان می‌دهد. این تغییرات کمک می‌کنند که بیمه سامان خود را به بیمه‌گری تبدیل کند تا مردم عزیز کشورمان بتوانند به سهولت به آن دسترسی داشته باشند و محصول موردنیاز خود را به قیمت مطلوب تأمین کنند.
در این راستا شرکت بیمه سامان، با توسعه شبکه فروش و همچنین ایجاد مرکز نوآفرینی پلنت در ایجاد شغل در کشور و حمایت از کسب‌وکارهای جدید مؤثر بوده و بستر لازم برای کسب سهم 6 درصد از بازار بیمه کشور در افق 1400 را مهیا کند.