1399/4/21 شنبه

شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ)

شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ)، با هدف ارائه راهکارهای نوین پرداخت الکترونیک و با تمرکز بر دو حوزه خدمات کارت و ایجاد شبکه فراگیر پذیرندگان کارت در تیرماه سال 1382 آغاز به کار کرد. این شرکت موافقت اصولی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را در سال ۱۳۸۳ و مجوز قطعی فعالیت خود را در مهرماه 1384 از سوی این مرجع دریافت کرد.

فعالیت سپ در حوزه پرداخت‌های اینترنتی از فروردین‌ماه سال ۱۳۸۳ آغاز شد و این شرکت به‌عنوان اولین ارائه‌دهنده خدمات پرداخت اینترنتی در نظام بانکی کشور، ابزارهای پرداخت غیرحضوری را در اختیار متقاضیان قرار داد.

این مجموعه با استفاده از نیروی انسانی متخصص، فناوری‌های امنیتی روز دنیا و بهره‌گیری از ابزارهای نوین پرداخت مانند کارت، کارت‌خوان، درگاه اینترنتی و تلفن همراه توانسته است با ارائه خدمات باکیفیت و مطمئن، رضایت مشتریان و پیمانکاران خود را جلب کرده و سهم مناسبی از بازارهای خرد و کلان تجارت الکترونیک در کشور را به خود اختصاص دهد.

شرکت پرداخت الکترونیک سامان، با ایجاد ساختاری بر پایه تکنولوژی‌های جدید، انواع ابزارهای پرداخت حضوری و غیرحضوری را در انواع بازارهای تجارت الکترونیک ارائه داده و یکی از شرکت‌های پیشرو درزمینه طراحی و پیاده‌سازی پروژه‌های دولت الکترونیک و ارائه راه‌حل‌های خاص به سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ به شمار می‌رود.

سپ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و روبه‌رشدترین شرکت‌های گروه مالی سامان، در حال حاضر در رتبه 23 در میان 150 شرکت بزرگ ارائه‌کننده خدمات پرداخت دنیا از دیدگاه نشریه معتبر نیلسون ریپورت ایستاده است.

سپ در سال 1397 موفق شد 10درصد از سهام خود را در بازار بورس و اوراق بهادار تهران عرضه کند که با استقبال چشمگیر فعالان بازار سرمایه روبه‌رو شد. تلاش‌های تیم مدیریتی و‌ اجرایی شرکت پرداخت الکترونیک سامان منجر به نصب بیش از 850 هزار دستگاه کارت‌خوان، ارائه سرویس به بیش از 35 هزار پذیرنده اینترنتی، بیش از 4 میلیون دانلود اپلیکیشن 724 و بیش از 400 هزار کارت فعال شده است.
برای اطلاعات بيشتر از وب‌سايت شرکت پرداخت الکترونيک سامان کيش به نشانی www.sep.ir ديدن کنید.