افتتاح غیرحضوری حساب در کارگزاری

زمان مطالعه: 7 دقیقه
بشنویم
0:00
/
افتتاح غیرحضوری حساب در کارگزاری
نویسنده :جعفر تکبیری تاریخ:1400/11/17
خیلی وقت بود که می خواستم در کارگزاری بانک سامان افتتاح حساب انجام دهم اما هر بار به یک دلیلی نمی شد. یک بار دو ساعت مرخصی گرفتم که صبح اول وقت به کارگزاری بانک سامان بروم اما در راه یک نفر از پشت به ماشینم زد. دیگر خودتان تصور کنید که چقدر معطل شدم تا قضیه تصادف جمع شود. خیلی کلافه شده بودم. دفعه بعد خواستم دو سه ساعت بین روز مرخصی بگیرم که دقیقاً همان روز یک جلسه کاری پیش آمد و نمی تونستم از شرکت خارج شوم. داشتم با خودم فکر می کردم الان همه کارها اینترنتی شده است، شاید کارگزاری سامان هم فکری برای این موضوع کرده باشد و لازم نباشد برای افتتاح حساب حضوری بروم. همین طور که در فکر افتتاح حساب بودم در اینترنت جستجو کردم و دیدم ای بابا خیلی وقت است که این امکان به صورت اینترنتی وجود دارد و اصلاً نیازی نیست حضوری بروم. همه کارهایی که برای ثبت نام غیر حضوری در کارگزاری بانک سامان انجام دادم را برای شما هم می گویم که دیگر مثل من وقتتان هدر نرود.
افتتاح حساب در کارگزاری بانک سامان
اولین کاری که برای شروع معامله در بورس و بازار سرمایه باید انجام دهید ایجاد حساب و دریافت کد بورسی است. خدا را شکر که این مرحله هم به صورت غیرحضوری قابل انجام است. تمام مرحله مربوط به دریافت کد بورسی از احراز هویت در سامانه سجام گرفته تا دریافت کد بورسی را می توانید به صورت آنلاین و رایگان انجام دهید. پس اول برای شما توضیح می دهم که چطور کد بورسی دریافت کنید تا بعد بتوانید در کارگزاری افتتاح حساب انجام دهید.
یادتان باشد که برای سرمایه گذاری در بورس چه از طریق کارگزاری چه به صورت انفرادی به این کد بورسی احتیاج دارید.

ثبت نام در سجام
سامانه سجام سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان است که طبق دستور سازمان بورس باید هر کسی که می خواهد در بورس فعالیت داشته باشد وارد این سامانه شده و اطلاعاتی مثل اطلاعات هویتی و بانکی خود را ثبت کرده و احراز هویت انجام دهد.
ثبت نام در سجام را هم می توانید به صورت غیرحضوری انجام دهید. کافی است وارد سایت سجام شوید، گزینه ثبت نام را بزنید. شماره تلفن و کد تأیید را وارد کنید. اگر برای خودتان می خواهید ثبت نام کنید گزینه اصیل را بزنید و اگر نماینده یک نفر دیگر یا یک شرکت هستید گزینه دوم را بزنید. در مراحل بعدی هم اطلاعات فردی باید تکمیل شوند. اطلاعاتی که اینجا باید وارد کنید شامل اطلاعات هویتی، اطلاعات فردی مثل شماره سریال شناسنامه، اطلاعات تماس مثل آدرس، اطلاعات شغلی مثل شغل و محل کارتان، و اطلاعات بانکی که خیلی مهم است مثل شماره حساب را باید وارد کنید.
بعد از اینکه اطلاعات را تکمیل کرده و تعهدنامه را هم تأیید کردید، فاکتور ثبت نام برایتان نمایش داده می شود. اگر همه چیز درست باشد بعد از 24 ساعت پیامک حاوی کد 10 رقمی سامانه سجام برایتان ارسال خواهد شد.
در ضمن بابت ثبت نام در سجام و دریافت کد ده رقمی از شما مبلغ 10 هزار تومان بابت کارمزد دریافت می شود که همان زمان ثبت نام پرداخت می کنید.
اول کد بورسی دریافت کن!
اولین کار این است که در کارگزاری بانک سامان ثبت نام کنید. وارد سایت شوید، روی بخش افتتاح حساب کلیک کنید تا به سامانه یکپارچه ثبت نام غیرحضوری منتقل شوید.
در آنجا شماره تلفن همراهی که به اسم خودتان ثبت شده است را به همراه کد امنیتی وارد کنید. بعد پیامکی حاوی کدی برای تأیید شماره تلفن همراه برایتان ارسال می شود که باید آن را در محل مربوطه وارد کنید. در ادامه باید نام و نام خانوادگی، کد ملی و رمز عبوری که می خواهید برای ورود به پروفایلتان استفاده کنید را وارد کنید. نام کاربری شما همان شماره تلفن همراهتان خواهد بود.
الان یک پروفایل برای شما ایجاد شده است اما هنوز نمی توانید به بازار بورس و خرید و فروش سهام دسترسی داشته باشید. برای این کار اول باید کد بورسی دریافت کنید. وارد حساب کاربری که در کارگزاری سامان ایجاد کردید بشوید و شروع به تکمیل اطلاعات حساب کاربری کنید.
دقت کنید مراحل مربوط به تکمیل اطلاعات حساب کاربری در صورتی است که قبلاً در سامانه سجام اطلاعات خودتان را وارد نکرده اید. اگر قبلاً ثبت اطلاعات را انجام داده اید می توانید گزینه دریافت اطلاعات از سجام را بزنید و خود سیستم به طور خودکار تمامی این اطلاعات را برای شما تکمیل می کند.
در نهایت، بعد از بررسی دقیق اطلاعات وارد شده، تأیید نهایی را بزنید.
بعد از دریافت کد بورسی چه کار کنیم؟
وقتی تمامی مراحل را تکمیل کردید می توانید کد بورسی تان را دریافت کنید. در نهایت یک پیامک برایتان ارسال می شود که نشان می دهد دسترسی شما به سامانه های معاملاتی آنلاین فراهم شده است. از این لحظه به بعد می توانید از طریق این سامانه ها خرید و فروش سهام انجام دهید.
افتتاح حساب غیرحضوری در کارگزاری بانک سامان
حالا که هم در سجام ثبت نام کرده اید و هم کد بورسی دارید می توانید با خیال راحت از خدمات کارگزاری بانک سامان استفاده کنید. در حساب کاربری شما بعد از تکمیل اطلاعات هویتی که گفتم می توانید مستقیماً از سامانه سجام به اینجا انتقال دهید، گزینه انعقاد قرارداد الکترونیکی به شما نشان داده می شود. این قراردادها چیزهایی مثل قرارداد مشتری با کارگزاری بانک سامان و استفاده از خدمات مختلفی است که کارگزاری در اختیار شما می گذارد.
بعد از مطالعه همه قراردادها و تأیید آن ها، پیامی نمایش داده می شود که می گوید قرارداد شما با موفقیت ثبت شد.
 
علیرضا
2
0
1401/2/9 07:16:02
کارگزاری بانک سامان بهترین کارگزاری. بیشتر از یک ساله دارم باهاش کار می‌کنم
شایان
0
0
1401/2/19 13:25:41
کارت بلو
اصغر کریمی
0
0
1401/2/19 20:08:01
سلام
یلدا کریم زاده
0
0
1401/2/20 20:41:08
افتتاح حساب
سید عباس موسوی
0
0
1401/3/8 17:11:40
می خواهم در کارگزاری سامان فعالیت داشته باشم

دیدگاه‌ شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
1400/9/10 چهارشنبه