یک تیر و دو نشان

زمان مطالعه: 8 دقیقه
بشنویم
0:00
/
وین کارت
نویسنده :راضیه غنجی تاریخ:1400/11/12
از وقتی یادم میاد دوست داشتم تو قرعه‌کشی‌ها شرکت کنم. بچه که بودم برای بازی وسطی که یار انتخاب میکردن همیشه می‌خواستم جز اولین افرادی باشم که انتخاب می‌شه. احساس پیروزی بهم دست می‌داد و برای همین هم همیشه سعی می‌کردم خوب بازی کنم تا جز انتخاب‌های اول قرار بگیرم. نمی‌دونم چطور ولی همیشه این حس با من همراه بود . الان که دیگه 28 سال سن دارم فکر می‌کنم از اون احساس و حس رقابتم کمی کاسته شده، تا اینکه یه روز تو مترو بودم و دو نفر بغل دستیم داشتن در مورد وین کارت بانک سامان صحبت می‌کردند که قرعه‌کشی داره. انگار تو ذهنم دوباره اون دوران کودکیم زنده شد و یاد همون دوران شیرین افتادم که میخواستم تو قرعه‌های بازی وسطی برنده بشم. برای همین با خودم گفتم حتما باید به بانک سامان برم و در مورد این حساب از مامور باجه بپرسم. وارد بانک شدم. از مسئول باجه پرسیدم: این تبلیغ وین‌کارت که می‌گفت با یک تیر دو نشان بزنید منظورش چیست؟ مسئول باجه که سرش خیلی شلوغ بود با بی‌حوصلگی جواب داد: یعنی با وین‌کارت بانک سامان هم سود می گیرید و هم جایزه می‌برید.
با شنیدن کلمه جایزه انگار تمام سیستم عصبی من فعال شده بود. کم کم شنیدن کلمه‌هایی مثل جایزه، قرعه‌کشی، برنده برای من مثل محرک عصبی شده بودند که ناگهان همه توجه من را به خود جلب می‌کردند. با ذوق پرسیدم: «جایزه؟ چه جایزه‌ای؟»

مسئول باجه که از ذوق‌زدگی من تعجب کرده بود، جواب داد: «وین‌کارت برای سپرده‌ای کوتاه‌‌مدت است. سپرده است که می‌توانید برای انجام عملیات بانکی روزمره مثل برداشت از حساب، انتقال وجه بین بانکی، پایا، و مواردی از این قبیل از آن استفاده کنید. در عین حال، به ازای هر بار استفاده از کارت مثلاً خرید و برداشت وجه یا هر عملیات بانکی دیگر روزانه امتیاز برای شما ثبت می‌شود و در قرعه‌کشی فصلی که بانک سامان برگزار می‌کند شرکت داده می‌شوید». با خودم فکر کردم: «به به! این همان چیزی است که دنبالش بودم». پرسیدم: «حالا چطور می‌توانم وین‌کارت تهیه کنم؟ شرایطش چیست؟» 

شرایط دریافت وین کارت بانک سامان

«اول از همه باید یک حساب سپرده نزد بانک سامان افتتاح کنید. این حساب می‌تواند سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز وین باشد یا سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت وین. به سپرده قرض‌الحسنه، همان‌طور که همه می‌دانند، سودی تعلق نمی‌گیرد؛ اما سپرده کوتاه‌مدت وین سود یک درصد دارد و سود قابل پرداخت به صورت ماه‌شمار محاسبه می‌شود. برای افتتاح حساب و استفاده از خدمات وین‌کارت بانک سامان اگر تا الان هیچ حسابی در بانک سامان نداشته‌اید می‌توانید با اصل شناسانامه و کارت ملی و حداقل مبلغ 50 هزار تومان یکی از این دو حساب را برای خودتان افتتاح کنید. اگر از قبل حساب دارید می‌توانید در صورت داشتن شماره مشتری و رمز تل‌بانک یا نت‌بانک با یکی از این دو درگاه درخواست خود را ثبت کنید. بعد از افتتاح سپرده موردنظرتان، یک وین‌کارت به همراه رمز ورود کارت، نت‌بانک و تلفن بانک در اختیار شما قرار می گیرد که می‌توانید برای انجام عملیات بانکی با هر یک از درگاه‌های بانک سامان استفاده کنی».

گفتم:«می توانم هر دو سپرده را باز کنم؟»

گفت: «نه! کسی که بیشتر از یک سپرده داشته باشد برایش امتیازی ثبت نشده و از شرکت در قرعه‌کشی هم محروم می‌شود. اول باید سپرده‌های مازاد را ببندید، تا بتوانید در قرعه‌کشی شرکت داده شوید».

پرسیدم: «متوجه شدم؛ اما نحوه محاسبه امتیاز چطور است؟»

نحوه امتیازدهی در وین‌کارت بانک سامان

مسئول باجه که دیگر با اشتیاقی من او هم ذوق زده شده بود، گفت: هر نوع عملیات بانکی امتیاز مخصوص خودش را دارد. سه نوع امتیازدهی برای وین‌کارت وجود دارد:
  • انجام تراکنش و استفاده از وین‌کارت: خرید از پایانه‌های فروشگاهی، خرید شارژ تلفن همراه، انتقال وجه بین بانکی ساتنا و پایا، کارت به کارت، و پرداخت قبض هر کدام از اینها امتیاز خودش را دارد. مثلاً پرداخت قبوض با هر کدام از درگاه‌های بانک سامان که انجام شود هر 5 هزار تومان یک امتیاز محسوب می‌شود.
  • واریز وجه به وین‌کارت: با انتقال و واریز وجه به وین‌کارت هم می‌توانید امتیاز بگیرید. در انتقال وجه به صورت کارت به کارت در شبکه شتاب یا انتقال وجه بین بانکی ساتنا و پایا، هر یک میلیون تومان یک امتیاز محسوب می‌شود.
  • داشتن بیش از یک وین‌کارت: منظور بازکردن سپرده بیشتر نیست که گفتم ممنوع است. منظور این است که برای یک سپرده حداکثر تعداد کارت، یعنی دو کارت، را دریافت کنید و از هر دو کارت برای انجام عملیات بانکی استفاده کنید. در آخر هر فصل، مبلغ تراکنش هر دو کارت شما با هم جمع شده و امتیاز نهایی تان محاسبه می‌شود.

گفتم: «حالا جایزه چی می‌دهند؟»

جوایز وین‌کارت بانک سامان

گفت: «بانک سامان در هر فصل 444 جایزه نقدی به مشتریانش هدیه می‌دهد که در مجموع 12 میلیارد ریال می‌شود. چهارصد تا از جوایز 1 میلیونی هستند که برای برنده‌شدن آن‌ها هیچ محدودیتی وجود ندارد. اما برای چهل جایزه هر کدام مبلغ 10 میلیون تومان و چهار جایزه که هر کدام 100 میلیون تومان هستند تنها یک‌بار اجازه برنده‌شدن دارید و اگر یکی از این دو نوع جایزه را برنده شدید دیگر تا یک سال اجازه برنده‌شدن هیچ کدام از این دو نوع جایزه را نخواهید داشت؛ اما هنوز می‌توانید برنده جایزه یک میلیونی باشید».
گفتم: «شرط حداقل امتیاز وجود دارد؟»
مسئول باجه گفت: «بله، حداقل صد امتیاز در هر فصل باید به دست بیاورید. در ضمن در پایان هر فصل چه برنده‌شده باشی چه نشده باشی امتیازهای کسب‌شده صفر می شود. برای اطلاع از امتیازها می‌توانی یا به وب‌سایت بانک سامان سر بزنی یا با پشتیبانی تماس بگیری. می‌توانی هم حضوری به یکی از شعبه های بانک سامان سر بزنی». بعد ادامه داد: «سؤال بعد؟»

گفتم: «می‌شود یک فرم افتتاح حساب به من بدهید؟»

دیدگاه‌ شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
1400/9/10 چهارشنبه