پرونده نیمه‌باز حساب‌های تنخواه را ببندید

زمان مطالعه: 10 دقیقه
بشنویم
0:00
/
تنخواه کارت
نویسنده :نازنین ختمی تاریخ:1400/11/10
برای بحث مهم تنخواه باید یک فکر اساسی کرد؛ از آن‌دسته فکرها که حتی مو هم لای درزشان نمی‌رود. با برچیده شدن بساط قدیمی و سنتی تنخواه در شرکت‌ها، گام مهم و بزرگی در راستای مکانیزه‌کردن امور حسابداری و از همه مهم‌تر در حوزه خرید انواع وسایل موردنیاز کارفرماها برداشته می‌شود؛ اما اینکه چگونه می‌توان از شر روش‌های سنتی شارژکردن حساب‌های تنخواه خلاص شد و دنیایی جدید از امور بانکی را تجربه کرد، سوال بسیار مهمی است.
امروز و در این مطلب، به سراغ بحث مهمی رفته‌ایم که می‌تواند برای همیشه پرونده نیمه‌باز حساب‌های تنخواه را ببندد و آسان‌ترین روش برای خریدها جزیی شرکت را به ارمغان بیاورد.
بسیاری از شرکت‌ها از کیفیت جنس‌های تهیه‌شده توسط اعتبار تنخواه ناراضی‌اند و دوست دارند تا با یک طرف قرارداد مطمئن مواجه شوند. اما این اتفاق چگونه رقم می‌خورد و چگونه می‌توان دنیای نابه‌سامان حسابی که در اختیار تنخواه‌گردان است را بهبود بخشید؟
گاهی اوقات، جزیی‌ترین و ریزترین هزینه‌ها و مسائل مربوط به شرکت‌ها آن‌قدر بغرنج و پیچیده می‌شوند که باید به آن‌ها با نگاهی جدی‌تر برخورد کرد. برای مثال، شرکتی را در نظر بگیرید که از جنس‌هایی که توسط حساب تنخواه تهیه می‌شود، راضی نیست و نمی‌تواند روی خدمات پس از فروش فروشگاه‌های متفرقه حساب ویژه‌ای باز کند. در این شرایط باید چه کرد؟ آیا راه حل، تغییر تنخواه‌گردان و یا دست بردن در میزان اعتبار حساب تنخواه است؟ پاسخ به این سوالات عجولانه، منفی است.
با در نظر گرفتن همه این اوصاف و جلوگیری از بزرگ‌شدن مسائل و هزینه‌های ریزی که ممکن است به یکم دردسر تبدیل شوند، ما تصمیم به نگارش این مطلب گرفتیم. با ما همراه باشید و ادامه این مطلب را با دقت مطالعه کنید تا با یکی از معجزه‌های بانکی در برای رفع امور مربوط به حساب تنخواه به خوبی آشنا شویم.
 

فقط یک مسئله جزیی!

به داستان حساب تنخواه فقط باید در حد یک مسئله جزیی نگاه کرد و بس! بزرگ شدن مسائل این‌چنینی در رابطه با تامین هزینه خریدهای جزیی یا کلی برای شرکت‌ها تنها به یک دلیل است و آن‌هم چیزی جز عدم استفاده از سامانه‌های بانکی پیشرفته و مرتبط با امور شرکتی نیست. بسیاری از شرکت‌ها، مسئله تنخواه‌داری و تنخواه‌گردانی را جزو پروسه‌های سخت و طاقت‌‌فرسا می‌‌دانند؛ اما واقعیت امر چیست؟
از طرفی استفاده روش‌های سنتی برای مسئله تنخواه‌گردانی در شرکت‌های پیمانکاری بزرگ که از کارگران متعدد و همچنین تهیه‌کنندگان بزرگ انواع محصولات و خدمات روبه‌رو هستند، واقعاً هم کار را دشوار می‌کند.
تصور کنید که یک شرکت بزرگ، اعتبار در نظرگرفته‌شده برای حساب تنخواه یک شرکت را تنها به خرید محصولاتی خاص محدود می‌کند. در ادامه، این شرکت قادر نخواهد بود تا از خدمات منحصربه‌فرد فروشگاه‌های طرف قرارداد خود بهره‌مند شود و هیچ پشتوانه‌ای هم نخواهد داشت. از طرفی دیگر، این شرکت باید حساب تنخواه دیگری را هم به منظور پرداخت هزینه‌های آب، برق، گاز یا تلفن در نظر بگیرد که آن‌هم پروسه خاص خودش را دارد.

ظهور یک کارت؛ خطی قرمز بر مسائل پراسترس

ظهور کارت‌های اعتباری را به یاد دارید؟ یادتان است که چه تعداد قابل توجهی از افراد، در ابتدا در برابر مکانیزم هوشمند و کاربری آسان‌تر این کارت‌ها در مقایسه با روش‌های سنتی حمل پول  مقاومت می‌کردند؟ شاید کمتر کسی فکرش را می‌کرد یا حتی فکرش را می‌کند که یک کارت هوشمند برای حساب‌های تنخواه هم طراحی و ارائه شود.
تصور کنید که با افتتاح حساب در یکی از بانک‌های معتبر و خوشنام مثل بانک سامان و استفاده از یک کارت تنخواه می‌توانید همه امور مربوط به هزینه‌های جانبی یا خرید محصولات و خدمات را به خوبی مدیریت کنید. فرض کنید که شما به عنوان یکی از صاحبان کسب‌وکار می‌توانید با استفاده از یک مکانیزم برنامه‌ریزی‌شده مسئله پر استرس و سختی با عنوان تنخواه‌گردانی را روی یک انگشتتان بچرخانید! 
بدیهی است که برای دستیابی به خدمات بانکی هر بانک، باید تعاریف ارائه‌شده و مقررات وضع‌شده آن بانک را در نظر گرفت تا به تحویل دادن مدارک مورد نیاز، برای بهره‌مندی از خدمات اقدام کرد.
ما قصد داریم تا در ادامه این مطلب، به صورت اختصاصی و مفصل در مورد خدمات مربوط به تنخواه‌کارت بانک سامان بپردازیم تا بدانیم که این کارت چه ویژگی‌های مثبتی را به همراه دارد. بخش بعدی این مطلب به صورت تخصصی در رابطه با معرفی تنخواه‌کارت سامان نگارش شده است و می‌تواند به تمامی سوالات پرتکرار و حیاتی در این رابطه پاسخ دهد.

تنخواه‌کارت بانک سامان چیست؟

بانک سامان با هدف مدیریت هوشمند و آسان حساب تنخواه شرکت‌ها، خدمتی جدید با عنوان تنخواه‌کارت سامان را ارائه کرده است. این محصول جدید که حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد، از جمله خدمات بانکی نوین است که می‌تواند مسیر دشوار و سنگین تنخواه‌گردانی را هموار کند. این محصول مشخصاً شامل کارت قابل شارژی است که امکان مدیریت هزینه‌ها و مصارف خرد و جزیی شرکت‌ها را فراهم می‌کند.
برای مثال، شما به عنوان یکی از صاحبان مشاغل می‌توانید با برخورداری از تنخواه‌کارت بانک سامان و با توجه به تقاضای خود، کارتی اعتباری برای مصارف جزیی و مختلف شرکت مثل هزینه‌های جانبی در نظر بگیرید. با داشتن چنین کارتی، می‌توان با توجه به موجودی و اعتبار موجود در کارت، از طریق پایانه‌های فروشگاهی (POS) فروشگاه‌های مختلف و معتبر که طرف قرارداد با سامانه شاپرک هستند، خرید کرد. همچنین، امکان خریدهای اینترنتی از فروشگاه‌هایی که به صورت اینترنتی با سامانه شاپرک قرارداد دارند هم وجود دارد.
نکته جالب در رابطه با تنخواه‌کارت سامان این است که می‌توان بر تکیه بر قابلیت‌های آن، تمامی هزینه‌های جانبی قبوض را هم پرداخت کرد و از شر حساب‌های جداگانه خلاص شد.
قابلیت مانده‌گیری حساب، خرید انواع شارژ، دریافت صورت‌حساب، انتقال و حتی برداشت وجه هم در این کارت اعتباری ویژه مهیا شده است تا هیچ دغدغه‌ای در رابطه با هزینه‌های جزیی و جانبی وجود نداشته باشد.

چند نکته مهم در رابطه با تنخواه‌کارت بانک سامان

نکته بسیار مهمی که در رابطه با تنخواه‌کارت بانک سامان وجود دارد، این است که تنها می‌توان با توجه سقف شارژ اعتبار موجود در کارت، برای خرید محصولات یا پرداخت هزینه‌ها اقدام کرد. به عبارت ساده‌تر، هرچقدر موجودی حساب سپرده تنخواه شما بیشتر باشد، مسلماً دست تنخواه‌گردان برای خرید محصولات یا پرداخت هزینه‌ها بازتر خواهد بود.

نکات مهم زیر را در رابطه با این کارت اعتباری و البته سپرده تنخواه در بانک سامان به خاطر بسپارید:

  • خرید از پایانه فروشگاهی (POS) و فروشگاه‌های اینترنتی تنها تا سقف 500 میلیون ریال مجاز است.
  • پرداخت انواع قبض و خرید شارژ تنها تا سقف 20 عدد تراکنش و البته بدون محدودیت در میزان مبلغ فراهم خواهد بود.
  • امکان برداشت وجه از تنخواه کارت سامان تا سقف 2 میلیون ریال امکان‌پذیر است.
  • انتقال وجه به کارت‌های داخل شبکه بانک سامان از طریق کانال‌های غیر شعبه‌ای تنها تا سقف 30 میلیون ریال مجاز خواهد بود.
  • البته این نکته مهم را از یاد نبرید که سقف تراکنش‌ها با توجه به قوانین و مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی قابل تغییر خواهد بود.

شرایط دریافت تنخواه‌کارت بانک سامان چگونه است؟

شرایط دریافت تنخواه‌کارت بانک سامان و افتتاح حساب سپرده تنخواه بسیار ساده و آسان است. برای بهره‌مندی از این‌دسته از خدمات بانکی بانک سامان کافی است تا برای ثبت درخوات خود در این رابطه، به یکی از شعب بانک سامان به صورت حضوری مراجعه کنید.
در ضمن تمامی اشخاص حقوقی و حقیقی می‌توانند برای پروسه تنخواه‌گردانی یا تنخواه‌داری، دریافت تنخواه کارت سامان و همچنین افتتاح حساب سپرده تنخواه اقدام کنند.
 

مزایای حساب سپرده تنخواه در بانک سامان

  • نیازی به حساب‌های بانکی و کارت‌های اعتباری شخص تنخواه‌گردان وجود ندارد
  • شارژ کارت تنخواه به صورت آنلاین امکان‌پذیر است
  • امکان دریافت صورت‌حساب و مانده‌گیری آنلاین
  • شفاف‌بودن پروسه تنخواه‌داری با توجه به سپرده بانکی تنخواه

جمع‌بندی

از اهمیت حساب‌های تنخواه شرکت‌ها نباید غافل شد و از روش‌های سنتی و دردسرساز سابق باید عبور کرد. بانک سامان با در نظرگرفتن خدماتی ویژه و نوین، محصولی با عنوان تنخواه‌کارت را به صاحبان کسب‌وکار ارائه کرده است.
یکی از مزایای تنخواه‌کارت سامان، طرف قراردادشدن با فروشگاه‌های مجازی یا غیرمجازی معتبری است که با سامانه شاپرک کار می‌کنند. چنین قابلیتی باعث می‌شود تا همه‌چیز در یک کانال ارتباطی مطمئن و مشخص صورت بگیرد و تمامی پروسه‌های پرداخت و خرید محصولات شرکت، با سقف اعتبارات موجود در تنخواه‌کارت پیش برود.

 

دیدگاه‌ شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
1400/9/10 چهارشنبه