یک میان‌بُر برای دور زدن مشکلات مالی

زمان مطالعه: 7 دقیقه
بشنویم
0:00
/
کارساز
نویسنده :جعفر تکبیری تاریخ:1400/11/10
مشکلات مالی و به دنباله آن، بروز اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی، از جمله چیزهایی هستند که یک‌روز همینطور بی‌خبر می‌آیند و بر گرفتاری‌های انسان‌ها اضافه می‌شوند. برای مثال، خراب‌شدن ناگهانی لوازم خانگی را در نظر بگیرید که در این روزها چقدر می‌تواند مثل یک صاعقه بر زندگی افراد مخصوصاً کارمندان فرود بیاید.
حتی پا را که فراتر از این مشکلات بگذاریم، ظهور بیماری‌های مختلف که خرج درمان آن‌ها به همین سادگی‌ها امکان‌پذیر نیست، می‌تواند تمام توانایی مالی یک خانواده را به یک چالش تمام‌عیار بکشاند. خب همان‌طور که می‌دانید، تمام اتفاقات قابل پیش‌بینی را می‌توان یک‌جوری رفع‌ورجوع کرد، اما این اتفاقات غیرمنتظره و غیرقابل پیشبینی هستند که هیچ راه چاره‌ای برای آدم باقی نمی‌گذارند و به یک‌باره افراد را به اصطلاح آچمز می‌کنند!
یادم می‌آید که همین چندوقت پیش، یکی از دوستان بسیار نزدیک من که حقوق قابل توجهی هم دارد، دچار یک ذات‌الریه شد و مجبور شد تا برای مدتی خانه‌نشین شود و علاوه بر هزینه سرسام‌آور درمان، بسیاری از هزینه‌های جانبی دیگر را هم از پس‌اندازش پرداخت کند. برای خود شما هم احتمالاً پیش آمده که به صورت ناگهانی دچار مشکلاتی شوید که هیچ‌وقت حتی فکرش را هم نمی‌کردید.

اما به نظر شما راه چاره برای غلبه بر این اتفاقات ناگاهانی که باعث به چالش کشیده شدن وضعیت مالی و جانی آدم‌ها می‌شوند، چیست؟ آیا فکر می‌کنید که با افزایش حقوق افراد یا دریافت وام‌های مختلف می‌توان این مشکلات مالی را برطرف کرد؟ به نظر من، تنها راه چاره، زمانی می‌تواند وجود داشته باشد که شما از قبل برای این اتفاقات غیرقابل پیشبینی، برنامه‌ریزی کرده باشید؛ اینطوری دیگر هیچ اتفاقی غیرمنتظره نیست و هیچ‌چیزی نمی‌تواند شما را غافلگیر کند.
ما تصمیم گرفته‌ایم تا در این مطلب، به سراغ یکی از میان‌بُرهای کاربردی و مفید بانکی برویم که با عنوان تسهیلات کارساز شناخته می‌شود. با ما همراه باشید تا تمامی اطلاعات مربوط به این میان‌بُر حیاتی که نقش سرنوشت‌سازی را در توانایی مالی کارکنان یک مجموعه ایفا می‌کند را موردبررسی قرار بدهیم.

کارسازتر از همیشه

با شنیدن واژه کارساز، اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد، چیست؟ اگر از من بپرسید، واژه کارساز، چیزی شبیه به یک کمک فوری (از آن‌ها که همیشه در اوج مشکلات منتظر آمدنش هستیم) است.
واژه کارساز بیشتر شبیه همان دَری است که هیچ‌وقت قفل نیست و یا شاید هم همان مسیری خواهد بود که برای زودتر رسیدن به نقطه امن، هموار شده است. واژه کارساز، شبیه به هرچیزی که باشد، آدم را به یاد اتفاقات خوب می‌اندازد، اتفاقاتی که می‌تواند افراد را از ورطه‌های هولناک زندگی به بیرون هدایت کند.
تصورش را بکنید که شما یکی از کارکنان یا کارمندان مجموعه‌ای هدفمند هستید که حقوق مشخص‌شده و ثابتی را به صورت ماهانه دریافت می‌کنید. تنها راهی که برای اضافه کردن حقوق شما وجود دارد، دریافت مساعده، وام  یا ارتقای سطح تحصیلی است که هرکدام آن‌ها چندین‌ماه تا چندین‌سال طول می‌کشند. آیا می‌توان به تمامی مشکلاتی که به یکباره بر آدم ظاهر می‌شوند، پیشنهاد داد که بروند تا وام و اضافه حقوق شما جور شود و بعداً بیایند؟
پس چاره رفع این مشکلات ناگهانی چیست و چطور می‌توان توانایی مالی خود را با توجه به حقوق ماهانه و ثابت خود افزایش داد؟ یکی از اتفاقات جالبی که در مجموعه بانک سامان رخ داده است، ظهور تسهیلاتی است که کمک می‌کند تا کارکنان یا کارمندان یک مجموعه، حدود 50 درصد از حقوق ماهاانه خود را مثل یک وام دریافت کنند.
حالا خیلی خوب می‌دانم که از خواندن همین یکی‌دو خط بالا بسیار به وجد آمده‌اید و دوست دارید بدانید که چطور می‌توان از این شرایط ویژه بهره‌مند شد؛ پس ادامه این مطلب را از دست ندهید تا همه‌چیز را به صورت مفصل برای شما توضیح بدهم.

تسهیلات کارساز بانک سامان دقیقاً چه چیزی است؟

تسهیلات کارساز بانک سامان، قابلیتی است که امکان ارائه 50 درصد از حقوق کارمندان یک شرکت را به صورت ماهاانه و در قالب یک وام فراهم می‌کند. به عبارت ساده‌تر، شرکت‌ها با امضای قرارداد مربوطه می‌توانند هرماه به کارمندانی که مورد نظرشان است، 50 درصد از حقوق ثابت را به صورت وام ارائه دهند.
این قابلیت ویژه که هم‌اکنون از طریق ثبت درخواست در شعب بانک سامان امکان‌پذیر است، خط قرمزی بر تمام مشکلات مربوط به مساعده کارکنان و دریافت وام آن‌هاست.

مزایای تسهیلات کارساز در بانک سامان

  • کارمندان می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری در بانک و بدون اتلاف وقت، به این تسهیلات به صورت ماهاانه دسترسی داشته باشند
  • فراهم بودن امکان تسویه‌سازی تسهیلات برای هرکدام از کارکنان به محض واریز حقوق و بدون مراجعه به بانک
  • قابلیت دریافت تسهیلات توسط کارمندان با ارائه کردن یک برگه چک، سفته یا معرفی توسط شرکت

چند نکته مهم در رابطه با تسهیلات کارساز

  • شرکت موردنظر، برای استفاده از این تسهیلات منحصربه‌فرد، پروسه واریز کردن حقوق کارمندان خود را ازطریق بانک سامان انجام دهد.
  • تنها کارمندانی می‌توانند توسط شرکت به بانک سامان برای دریافت این تسهیلات معرفی شوند که سابقه بدهی معوقه یا چک برگشتی نداشته باشند.
  • شرکت موردنظر باید یک قرارداد مبنی بر شروع همکاری را با بانک سامان به امضا برساند.
برای دریافت تسهیلات کارساز بانک سامان چه کار باید کرد؟
همه اشخاص یا شرکت‌های حقوقی که در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسیده شده‌اند و دارای شناسه ملی هستند، می‌توانند با برخورداری از 2 شرط مهم زیر، برای دریافت تسهیلات کارساز به شعب بانک سامان مراجعه کنند:
  • شرکت‌های متقاضی باید در حال حاضر به عنوان مشتری بانکداری شرکتی شناخته شوند.
  • شرکت‌هایی که حداقل 2 سال سابقه پرداخت حقوق به کارمندان خود را دارند و در حین عقد قرارداد، حداقل 10 کارمند را در استخدام خود داشته باشند.

دیدگاه‌ شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
1400/9/10 چهارشنبه